Vaikų darželis

Sėkminga adaptacija - laimingas vaikas darželyje

Artėja metas išsirinkti darželį ir tėvus sukausto baimės, kaip tokį mažylį reikės palikti visai dienai? Kokią priskirs auklėtoją didelei vaikų grupei? Kaip vyks adaptacija? Ar miegos pietų miego ir t.t.

Tuomet dažniausiai mamos “atlieka tyrimą”.

Klausia į kokius darželius eina draugų vaikai, kur eina noriai, kur nelabai.

Kokie atsiliepimai apie valstybinius ir privačius darželius.

Šiuo metu atrodo “ant bangos” yra Miško darželis Giruliuose.

Vis daugiau girdime iš aplinkinių, jog čia mažieji eina noriai. Ir miško darželyje vaikai turi savo erdvę, mažiau stresuoja, o to rezultatas - LAIMINGAS VAIKAS.

Ekrano nuotr.

Apie laimingų vaikų formulę pasakoja Miško darželio direktorė Dovilė Urbanavičienė.

„Taip, nuraminame mamas telefonu ir visada kviečiame asmeniniam susitikimui arba į atvirų durų dienas.

Kurios ir šiais metais vyks birželio 13 d. ir 19 d.  9.30 - 11.00. 

Atvyksta mamos, tėčiai su vaikais, kartais ir seneliai - pasižiūrėti ir įsitikinti kaip miške galima net tik rasti savo erdvę, bet ir mokytis socialinių įgūdžių“.

Ekrano nuotr.

PAGRINDINIS mūsų siekis sėkminga/sąmoninga ADAPTACIJA - sako Miško darželio mokytoja Asta.

Ji žinoma susideda iš įvairių detalių.

  1. Mokytojo supratimas, jog kiekvienas vaikas individualus (vienam reikia apkabinimo, kitam reikia erdvės, trečiam dėmesio - kiekvienam atrandame tinkamą būdą atsisveikinti su tėvais ir prisijungti prie vaikų. Kartais tėvai ateina su vaikais ir būna, jog darželį lanko kartu net pora savaičių, kol galime susikurti atsisveikinimo būdą).
  2. Atskiras dėmesys - kadangi adaptacija vyksta palaipsniui. Kas savaitę po vieną ar du naujokus grupėje - mokytojai gali adaptacijai skirti laiko, taip vaikas pamato, kad jis čia saugus ir suprastas ir grupės draugai rodo pavyzdį, kad smagu būti miško darželyje.
  3. Įvedimo laikas - individualus. Visada kalbame su tėvais - kiek turite laiko adaptacijai: kelias dienas, savaitę, gal dvi ar visą mėnesį ir susiplanuojame, bei tuo pačiu matome realiai kaip vaikas reaguoja į pokyčius.
  4. Lauko erdvė, kurioje vaikas jau yra įpratęs būti. Tai ne naujas pastatas ar mini kambariukas, tai erdvė, žolė, medžiai ir smėlis - čia kiekvienas randa savo būdą nusiraminti ir susijungti su mišku.
  5. Du mokytojai, kurie būna visada ir vaikas gali išsirinkti, kuris jo širdelei yra artimesnis. Mokytojai stebi vaikučius ir visada tariasi, kaip užduotis atlikti geriausiai pasiskirsčius vaikučius.

Ekrano nuotr.

Koks geriausias laikas adaptacijai?

Geriausias laikas - labai individualu, bet galiu pasakyti, kad geriausias sezonas adaptacijai - vasara.

Tai džiaugsmo ir šilumos sezonas, kai atrodo visos ligos atsitraukia ir galima vaikus įtraukti į smagias veiklas. 

Šiuo metu mūsų mažiausieji augina sraiges, mokosi apie apie vabaliukus, atlieka įvairius eksperimentus su vandeniu. Veiklos vyksta lauke, tad kiekvienas atranda savo saugią erdvę.

Į ką patartumėte atkreipti dėmesį atvykstant į darželį?

Svarbiausia - mokytojas, kuris bus, dirbs, mokys ir juoksis su jūsų vaiku. Miško darželio-mokyklos mokytojai yra nesustabdomi, užsidegę savo veikla, keliaujantys, tyrinėjantys, o svarbiausia įgiję “mokymosi įgūdį”.

Visi iki vieno esame skirtingi, bet mokymosi įgūdį turime: vienas mokosi naujos užsienio kalbos, kitas psichologijos, trečias gilina pedagogikos žinias ar atlieka sąmoningumo praktikas. 

Kaip vaikai miega, ką valgo Miško darželyje?

„Vaikai Miško darželyje ilsisi – poilsis neatsiejama dienos rutinos dalis mažiesiems. Užmiega ne būtinai visi vaikai, bet drauge pagulime, paskaitome knygą, nurimstame.

Poilsis dažniausiai vyksta viduje, mūsų turimose modulinėse patalpose, tėvų parūpintuose pataluose, kartais, šiltuoju metų laiku, ilsimės ir hamakuose.

Valgome lauko pavėsinėse – jų turime net keturias, o kur dar kitos pastogės! Jau dvejus metus džiaugiamės Miško virtuve – čia suvienijome pajėgas su ekologiškų produktų tiekėjais bei vietiniais ūkininkais, vietoj pigiausio produkto renkamės kokybiškiausią.

Savoje virtuvėje ir produktų, ir gamybos kokybę lengva užtikrinti.“ – dalinasi direktorė Dovilė Urbanavičienė.

Visi miške tyrinėja ir mokosi ir tai užkrečiama. 

Juk perskaityti žodį sudėtą iš pagaliukų - daug smagiau, nei iš lapo. O jeigu tą žodį sudėjo tavo grupės draugas?

Ne kartą esame susidūrę su kitų darželių auklėtiniais ir galime pasigirti, jog mūsų vaikai yra kantrūs, intelektualūs ir galintys vertinti aplinką, kurioje yra.

Auginti tokią jaunąją kartą yra DOVANA!

Ekrano nuotr.

Atvykite ir pamatysite – Atvirų durų dienos Miško darželyje birželio 13 d. ir 19 d. 9.30 – 11.00 val.

Ekrano nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder