Šiemet Klaipėdoje pirmu smuiku grieš vandens pramogos

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, turizmo tendencijos Klaipėdoje šiemet tokios pačios  kaip ir pernai – pagrindas Lietuvos turistai, o pirmuoju smuiku grieš visos vandens pramogos. Vis dar tikimasi, kad į Lietuvos uostą atplauks šį sezoną bent vienas kruizinis laivas.

„Mes, kaip turizmo centras, šiemet neturėjome turistinio sezono atidarymo. Visą laiką tai darydavome atplaukus pirmam kruiziniam laivui, šį kartą to nebuvo, bet atsirado Tarptautinė banglentės diena, tai ją ir švenčiame", - šeštadienį sakė R. Savickienė.

Šiemet pagrindinis klientas Klaipėdoje ir Klaipėdos regione išliks Lietuvos turistai. Tikimasi, kad atsivėrus sienoms bus sulaukta estų, latvių bei lenkų, kurie šiandien jau domisi Lietuvos uostamiesčiu ir planuoja atvykti.

Pasak R. Savickienės, vis dar su viltimi laukiama atvykstant į Klaipėdą kruizinių laivų. „Iš pradžių buvau kiek optimistiškesnė, maniau, kad atvyks bent penki, o dabar dar viliamės, kad bent vienas. Labai norėtųsi pradėti ir kruizinį sezoną.

Iš to, ką siūlysime į mūsų miestą atvykusiems žmonėms, šiemet pirmuoju smuiku grieš visos vandens pramogos: su banglentėmis,  irklentėmis, vėjo aitvarais, baidarėmis, kanojomis, bus organizuojami ir naktiniai, ir dieniniai žygiai. Visi svečiai bus kviečiami važinėtis dviračiais. Beje, Klaipėdos regione dviračiais galima nuvažiuoti apie 250 kilometrų, atnaujinti seni dviračių takai.

Turistai bus kviečiami vaikščioti pėstute, susipažinti su Klaipėdos skulptūromis. Šiandien jau yra įgarsintos 8 skulptūros. R. Savickienės teigimu, birželio pabaigoje bus įgarsinti dar penki papildomi objektai: trys iš jų Smiltynėje: bus įgarsintas etnografinis žvejų kaimelis, laivų ekspozicija ir paminklas „Albatrosas", o Klaipėdoje – „Iešmininko" skulptūra ir M. Mažvydo paminklas.

Žmonės kviečiami pasivaikščioti ne tik po senamiestį, bet ir susipažinti su visu miesto centru bei Smiltyne.

Negana to, šiemet mūsų mieste vyks trys teatro festivaliai, Jūros šventė, daug sporto, varžybų. Beje, krepšinio varžybos trys prieš tris prasidėjo jau šeštadienį, Danės upėje vyko Joninių regata.

„Mes tikrai manome, kad tie renginiai tikrai privilios atvykti žmones iš visos Lietuvos. Tegu nesupyksta mūsų artimiausi kaimynai – Palanga ir Neringa, Klaipėdoje yra puikūs paplūdimiai. Mes labai džiaugiamės, kad turime turistų kurie pasako, kad jie pirmą kartą atvažiavo ilsėtis prie jūros į Klaipėdą, anksčiau važiuodavome tik į Palangą, o nuo šiol važiuos tik į Klaipėdą", - kalbėjo R. Savickienė.

Sidebar placeholder