Uostamiestis įsigijo registracijos vakcinavimui sistemą

Antradienį vykusiame Sveikatos ir socialinių reikalų posėdyje buvo pristatyta informacija, jog Klaipėda jau įsigijo registracijos vakcinavimui sistemą. Tikimasi, jog klaipėdiečiai sistemą galės išbandyti dar šią savaitę.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, jog pasiruošimas masiniam gyventojų vakcinavimui jau vyksta. Jį Vyriausybė planuoja pradėti birželio 1 dieną, tačiau viskas priklausys ir nuo gaunamų vakcinų kiekių.

„Per savaitę Klaipėda gauna apie 4 000 vakcinų. Su dabartiniais pajėgumais šitą vakcinų skaičių Klaipėda gali suvakcinuoti per tris dienas, bet kadangi resursai yra riboti, jie paskirstomi ir dažniausiai darbai baigiasi penktadienį ar šeštadienį“, - pasakojo G. Neniškis.

Įsigijo programinę įrangą

Ekstremalių situacijų operacijų komisija prieš kurį laiką priėmė sprendimą, jog uostamiestis nebelauks Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų ir pats įsigis programinę įrangą. Viešuosius pirkimus buvo pavesta atlikti Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui, tad šiuo metu įranga jau yra nupirkta.

„Programa registracijos jau yra nupirkta ir šiuo metu vyksta integracijos procesas, dviejų trijų dienų laikotarpiu jau tikimės, kad galėsime programą paleisti į apyvartą, kad žmonės galėtų pradėti ja naudotis. Visas procesas susideda iš daug smulkių detalių, kurios viena paskui kitą baigia susidėlioti į bendrą dėlionę“, - tikino Jūrininkų sveikatos priežiūros vyriausiasis gydytojas Saulius Dabravalskis.

Taip pat šiuo metu jau yra atliekamos ir procedūros dėl masinės vakcinavimo vietos Klaipėdoje. Nors kol kas neatskleidžiama, kokia tai galėtų būti vieta, tačiau artimiausiu metu jau bus pradėta vykdyti pirkimo procedūra.

„Šiuo metu laukiame nuomos tiekėjų pasiūlymų, jų laukiame iki šios savaitės pabaigos. Ketvirtadienį jau turi mums pateikti pasiūlymus, jie bus vertinami ir tada bus vykdoma pirkimo procedūra“, - tikino S. Dabravalskis.

Atidarius masinio vakcinavimo centrą, planuojama, kad visos paslaugos būtų teikiamos tik ten.

„Visa darbo jėga bus koncentruojama ten. Ne tik dėl ekonomiškumo, bet ir dėl aiškumo žmonėms, kad eiti į vieną vakcinavimo centrą, o nesiblaškyti po visą miestą“, - apie masinio vakcinavimo centrą kalbėjo S. Dabravalskis.

Pasigedo aiškesnės komunikacijos

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai išsakė pastebėjimus, jog klaipėdiečiai į juos kreipiasi prašydami pateikti detalesnę informaciją dėl vakcinacijos proceso uostamiestyje.

Tarybos narė Alina Velykienė tikino mananti, jog Savivaldybė turėtų keisti komunikacijos strategijas, nes šiuo metu interneto puslapyje rasti informaciją apie vakcinavimo procesus - gana sudėtinga.

„Mes turime daug įrankių: tėvus galime pasiekti per švietimo sistemas, elektroninius dienynus, daugiabučių namų gyventojus galime pasiekti per administravimo lapelius. Pagalvokite, kaip būtų galima pateikti visą informaciją gyventojams, kad galėtume sakyti, jog tikrai viską padarėme ir gyventojai yra informuoti“, - sakė A. Velykienė.

Administracijos direktorius savo ruožtu patikino, jog šiuo metu jau yra ruošiama visa reikiama ir aktualiausia informacija, susijusi su vakcinacijos procesais.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder