Uostamiestyje jau galvojama apie masinės vakcinacijos vietą

Ketvirtadienį Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl skiepų registracijos sistemos įsigijimo, taip pat komisijos nariai aptarė ir galimą masinės vakcinacijos vietą, nors galutinis sprendimas dar nepriimtas, tačiau svarstoma, jog masinei vakcinacijai galėtų tikti Piliavietėje esanti salė.

Didieji miestai, kaip Vilnius ir Kaunas, norinčiuosius pasiskiepyti registruoja naudodamiesi programine įranga, tačiau Klaipėdoje tokios vis dar nėra. Pasak Savivaldybės Administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, buvo laukiama sprendinio iš Sveikatos apsaugos ministerijos, tačiau jokie bandyti sprendiniai nepasiteisino, o šiuo metu registracija vyksta popieriuje ir naudojant “Exel” failus, kas sukelia daug nepatogumų.

“Apsisprendėme, jog jei per artimiausią savaitę nebus normalaus sprendinio iš Sveikatos apsaugos ministerijos, programinę įrangą pagerinančią skiepų registraciją ir valdymą, reikia įsigyti patiems. Visi bandomieji sprendiniai iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kuriuos bandėme, neveikia, o kadangi jau ruošiamės masinei vakcinacijai, norėtume geresnės IT programinės įrangos. Apsisprendėme ir pavedėme vienam iš centrų pradėti vykdyti viešųjų pirkimų procedūras, kurias galėtume sustabdyti jeigu vis tik Sveikatos apsaugos ministerija turėtų mums labiau priimtiną sprendinį”, - sakė G. Neniškis.

VAKCINACIJA. Galutinis sprendimas dar nepriimtas, tačiau svarstoma, jog masinei vakcinacijai galėtų tikti Piliavietėje esanti salė.

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje taip pat buvo svarstoma, kuri vieta Klaipėdoje labiausiai tiktų masinei vakcinacijai. Nors variantų buvo daug, tačiau linkstama į Klaipėdos Piliavietėje esančią salę.

“Tai dar ne galutinis variantas, bet svarstome apie salę Piliavietėje, dar turime nuvažiuoti į vietą pasižiūrėti. Svarstėme visokius variantus, kad galbūt kultūros centre “Žvejų rūmuose”, svarstėme ir arenos variantą, Universiteto patalpas, bet visur yra problema, nes masinei vakcinacijai gali reikėti vietos net pusmečiui. Tai arenos problema yra, jog ten žaidžia “Neptūnas”, o nuo rugsėjo prasidės pasaulio futbolo čempionatas. Tai nėra dar galutinis variantas, bet Piliavietėje esančios patalpos atrodo tikrai neblogos, bet jas dar turi įvertinti specialistai”, - tikino Administracijos direktorius.

Sidebar placeholder