Klaipėdoje prasideda Baltijos šalių esperantininkų dienos

(3)

Sekmadienį Baltijos šalių esperantininkai renkasi į savo tradicines kasmetines tarptautines dienas. Šį kartą jos vyks Klaipėdos universitete liepos 9 – 17 dienomis.

56-osios Baltijos esperantininkų dienos yra skiriamos Klaipėdos įkūrimo 770-mečiui ir tarptautinės esperanto kalbos 135-mečiui.

Pirmąkart istorijoje renginyje dalyvaus Pasaulinės esperantininkų sąjungos (Universala Esperanto-Asocio – UEA) prezidentas prof. Duncanas Chartersas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Baltijos esperantininkų dienos vyksta kasmet nuo 1959 metų paeiliui Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Renginys iš sovietiniais laikais buvusios Pabaltijo respublikų esperantininkų stovyklos išaugo į visos Europos ir netgi pasaulio esperantininkų festivalį, nors ir išlaikė savo tradicinį pavadinimą ir savo tradicijas.

Šiais metais Baltijos esperantininkų dienose dalyvauja per 300 esperantininkų iš daugiau nei 30 Europos ir kitų pasaulio šalių. Kelerius metus vykusi pandemija, o dabar ir karas Ukrainoje gerokai sumažino planuotų dalyvių skaičių.

Dienų programa yra tradicinė, tačiau labai intensyvi, intelektuali, įvairiapusė ir turininga, sakoma Lietuvos esperantininkų sąjungos pranešime. Veiks tradicinis vasaros universitetas, kuriame paskaitas skaitys įvairių šalių žymūs mokslininkai esperantininkai, vyks net keli teminiai paskaitų ciklai. Klaipėdoje vyks tarptautinės San Marino mokslų akademijos 38-oji universitetinė sesija.

Atskiru leidiniu yra išleisti šios sesijos pranešimai.

Nepakankamai mokantiems esperanto kalbą bus organizuojami įvairaus lygio esperanto kalbos kursai.

Juos ves žinomi esperanto kalbos dėstytojai iš Slovakijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ukrainos, Lietuvos.

Esperantininkų organizacijų vadovai ir aktyvistai aptars esperantininkų sąjūdžio problemas ir perspektyvas Baltijos regione, esperanto kalbos situaciją Europos Sąjungoje, kur kalbų problematikai šiuo metu yra skiriamas didelis dėmesys.

Numatoma ir turtinga renginio kultūrinė programa. Dienų dalyviams koncertuos Klaipėdos Brass kvintetas, grupė iš Visagino „Sepa Asorti“, atlikėjai iš Lenkijos, Serbijos, Švedijos, Vengrijos, Izraelio, Latvijos, Ukrainos.

Taip pat bus surengtos kelios parodos.

Visiems svečiams bus surengtos ekskursijos po Klaipėdą, tai pat į Kuršių neriją, Ventės ragą, japonišką sodą Kretingos rajone.

Renginį organizuoja Lietuvos esperantininkų sąjunga kartu su Klaipėdos krašto esperantininkų draugija.

Visa programa vyks esperanto kalba.

(ELTA)

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder