Palangos oro uostas ruošiasi 2021 rudens rekonstrukcijai: bus atnaujintas kilimo – tūpimo takas ir perono dalys

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų kreipimasis dėl Palangos oro uosto

Šiandien, balandžio 27 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į susisiekimo ministrą Marių Skuodį ir VĮ Lietuvos oro uostai generalinį direktorių Marių Gelžinį dėl riboto susisiekimo iš Palangos oro uosto.

Palangos oro uostas kaip regioninis Vakarų Lietuvos oro uostas yra itin svarbus regiono plėtrai tiek susisiekimo, tiek verslo interesų, investicijų bei turizmo požiūriu.

Pagal naujausius tarptautinius standartus atnaujintame Palangos oro uoste užtikrinama oro uosto operacijų sauga bei greitesnis orlaivių aptarnavimas, tačiau nei esamos skrydžių kryptys iš Palangos, nei kainos netenkina Vakarų Lietuvos verslo, esamų ir potencialių investuotojų, jos nėra palankios turistų srautams.

Balandžio 19-21 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė verslo misiją Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovams itin svarbiose Šiaurės Vokietijos žemėse - Šlėzvige - Holšteine ir Hamburge.

Jau kelionės organizavimo pradžioje išryškėjo Vakarų Lietuvos pasiekiamumo problemos. Laiko atžvilgiu labiausiai iš šiuo metu esamų priimtinas SAS oro linijų skrydis iš Palangos per Kopenhagą į Hamburgą pasirodė neįkandamas kainos prasme. Bilieto į abi puses kaina - nuo 540 eurų asmeniui. Teko rinktis alternatyvą ir skristi iš Vilniaus per Kopenhagą į Hamburgą su tomis pačiomis SAS oro linijomis, už skrydį sumokant apie 200 eurų mažiau, tačiau kelionėje sugaišta

nt visą dieną. Nors ši verslo kelionė buvo sėkminga, tačiau tikimybė pritraukti turistų srautus išliekant sudėtingam Vakarų Lietuvos regiono pasiekiamumui yra itin menka.

Per pastaruosius metus ne kartą įvairiomis formomis ir lygiu bandyta spręsti Vakarų Lietuvos pasiekiamumo problemas, atliktos verslo apklausos, nustatytos prioritetinės skrydžių kryptys, tačiau situacija išlieka nepakitusi. Iš Palangos oro uosto nėra nė vieno tiesioginio skrydžio į Vokietiją (Hamburgą), nors tai yra svarbiausia verslo, ypač jūrinio bei turizmo rinka.

Susisiekimo ministro ir VĮ Lietuvos oro uostai gen. direktoriaus prašoma spręsti ne vienerius metus egzistuojančią Vakarų Lietuvos pasiekiamumo problemą ir atkreipti dėmesį į verslo interesus bei, atsižvelgiant į tai, remti verslui, esamiems ir būsimiems investuotojams, turistų srautą generuojančių patogių naujų krypčių iš/į Palangos oro uostą atsiradimą.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai - didžiausia verslo savivaldos organizacija Vakarų Lietuvoje, siekianti verslo plėtros Klaipėdos ir Tauragės apskrityse bei šiuo metu vienijanti 250 narių, tarp kurių - didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder