Arvydas Vaitkus: Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas

(3)

Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos universiteto ligoninės ir dėl šio sprendimo kreiptis į savivaldybę.

Uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus tvirtina, kad jokie veiksmai dėl Vaikų ligoninės prijungimo nėra pradėti ir sunkiai įsivaizduojama, ar apskritai tai galėtų įvykti.

„Iš aukščiausios šalies valdžios tokias kalbas girdžiu jau antrą kartą.

Anksčiau bandyta Vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos respublikinės ligoninės, šįkart jau prie universiteto ligoninės.

Tokie pareiškimai be diskusijos su miesto savivaldybe, kuriai priklauso Vaikų ligoninė, yra švelniai tariant nekorektiški.

Iki šiol girdime, kaip sujungtos miesto, Jūrininkų ir Reabilitacijos ligoninės niekaip negali išbristi iš milijoninės finansinės duobės ir tam nėra jokio gelbėjimosi plano.

Panašu į tai, kad Sveikatos apsaugos ministerijos vykdyta reorganizacija patiria rimtą krizę, kurios pasekmės gali atsiliepti ligoninių veiklai ir pacientams.

Aukščiausią įžūlumo viršūnę pasiekė kai kurių Seimo narių pareiškimai, kad pardavus Klaipėdos vaikų ligoninės pastatus būtų galima išspręsti tas problemas, kurios kilo dėl galimai netinkamai organizuoto Klaipėdos ligoninių sujungimo proceso.

Susidaro įspūdis, jog Seimo narių ketinimai prijungti Klaipėdos vaikų ligoninę prie universiteto ligoninės turi vieną tikslą – išparduoti turtą ir gautas pajamas investuoti į ligoninės atgaivinimą.

Tai sveiku protu nesuvokiama ir to negali būti“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Po viešai nuskambėjusių siūlymų Klaipėdos vaikų ligoninės bendruomenėje kilo įtampa dėl nežinios. Uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus trečiadienį prieš darbo pradžią susitiko su medikais ir pažadėjo atstovėti jų interesus.

„Seimo narių pareiškimai dirgina medikų bendruomenę ir įneša nežinios.

Jaučiau pareigą susitikti su gydytojais ir juos nuraminti – sprendimą dėl ligoninės perdavimo Klaipėdos universiteto ligoninei priims miesto taryba ir tikiu, kad tarybos nariai tokiomis aplinkybėmis niekada nepritars gerai veikiančios Vaikų ligoninės atidavimui nuostolingai veikiančiai Klaipėdos universiteto ligoninei.

Turiu vienintelį norą, kad klaipėdiečiams būtų teikiamos kokybiškos ir savalaikės medicininės paslaugos, o vaikų sveikata itin svarbi“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos vaikų ligoninės vienintelė steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė.

2023 metų balandžio mėnesį užbaigtos  pustrečio milijono eurų kainavusios naujos poliklinikos statybos.

Atvėrus duris moderniai poliklinikai,  2023 metų gruodžio mėnesį pradėta  Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus renovacija.

Abu projektai ženkliai gerina Vaikų ligoninės veiklos efektyvumą.

„Kasmet atnaujiname medicininę įrangą, kad ji atitiktų šiuolaikinius vaikų sveikatos priežiūros standartus.

Per metus ambulatoriškai konsultuojame daugiau nei 75 000 mažųjų pacientų, daugiau nei  50 000 vaikų priimame Skubios pagalbos-priėmimo skyriuje, atliekame daugiau nei 3 000 chirurginių intervencijų, daugiau nei 9 000 pacientų gydome stacionare.

Vieninteliai Vakarų Lietuvoje mūsų ligoninės gydytojai traumatologai gydo vaikus nuo nudegimų, teikia pagalbą ištikus traumai, esame vaikų traumų centras.

Vieninteliai Vakarų Lietuvoje teikiame chirurginę pagalbą vaikams.

Visų profilių vaikų ligų gydytojai specialistai konsultuoja ir gydo mažuosius pacientus tik mūsų įstaigoje.

Vasaros metu, kai į pajūrį atvažiuoja poilsiautojai su mažais vaikais, tampame visos Lietuvos sveikatos centru. Esame ypač svarbūs regiono vaikų sveikatai.

Džiaugiuosi, kad taip mus vertina ir mūsų pacientai, ir miesto vadovai“, – sako Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder