Klaipėdos muzikinio teatro rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją papildyta

(12)

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro administracijai skaičiuojant 2143 rangos sutarties pasirašymo dieną, įvyko viešas naujųjų teatro rūmų pristatymas. Atvykusius asmenis, pasitiko intensyviai dirbantys statybininkai, šviesiai smėlinė kiliminė danga ir tinku kvepiančios sienos.  

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė atviravo, kad drebančia širdimi ir labai džiugia nuotaika pasitinka naujų teatro rūmų atidarymą, dėl kurio buvo nueitas ilgas ir iššūkių kupinas kelias.

Rekonstrukcijos finišo tiesioji

„Kiekvienas žmogus turi brangias akimirkas. Šiandien yra vienos iš tų akimirkų, kurios man tikrai užgniaužia žadą. Aš esu labai laiminga. Nors dar liko keli metrai iki tos atidarymo valandos, mes laiką skaičiuojame šiuo metu minutėmis ir esame vis arčiau finišo juostelės.

Man teko garbė, išbandymas arba likimas paskutiniuosius penkis su puse metų įšokti į šio kelio autostradą. Pirmasis mano darbas buvo 2018 m. rugpjūčio viduryje iškraustyti teatrą iš šito pastato. Po mėnesio viena teatro dalis buvo nugriauta ir mes kartu su rangovų vadovais įkasėme kapsulę – prasidėjo statybos“, - sakė L. Vilimienė.

Teatro vadovė teigė, kad statybos truko 5 metus ir 7 mėnesius. Per tą laiką įvyko daug dalykų, apsunkinusių teatro rekonstrukcijos procesą: Covid pandemija, Rusijos karas su Ukraina, ekonominė krizė, infliacija.

Lengvų kelių nesirinko

Muzikinio teatro direktorės pavaduotojas Naglis Stancikas su didžiuliu jauduliu, kokio nepatyrė net per savo vestuves, dalinosi statybų proceso ypatumais, įdomiais faktais ir dėkojo statybų rangovui Mantui Šalčiui už sklandų bei operatyvų komandinį darbą.

„Iš tikro buvo tūkstantis priežasčių nebaigti to projekto. Tik tai begalinis noras rangovo, mūsų, didelis palaikymas Kultūros ministerijos, Vyriausybės, įgalino mus pabaigti tą projektą laiku ir tinkamai.

Dažnai yra lengva nueiti paprastu keliu, matant, kad yra blogai ar net ne visai tinkamai, įgyvendinti ir nesukti sau galvos. Mes ėjome kitais keliais: mes keitėm sprendinius, mes ieškojome finansavimo, mes įrodinėjom, kad reikia gerinti ir stiprinti vėdinimą, kondicionavimą salėje. Tik tai darbas atvira širdimi ir su dideliu užsidegimu davė šitą rezultatą“, - sakė N. Stancikas.

Faktai ir skaičiai

Anot. A. Stanciko, vykdant rekonstrukciją, statybiniuose darbuose metalo konstrukcijų yra apie 300 tonų. Iš rangovo tetaro administracija gaus pusantro tūkstančio raktų nuo tiek pat skirtingų durų. Vien elektros kabelių ir įvairiausių laidų, išvedžiotų per visą teatrą, ilgis sudaro 150 km. Teatre įrengti keturi liftai, anksčiau veikė vienas. Nutiesta apie 1,2 km laiptų turėklų. Anksčiau teatro salė talpino apie 500 žiūrovų, o dabar didžiojoje salėje „Jūra“ tilps apie 670 svečių, o mažesnėje „Marių“ salėje – apie 160.

Dvigubai išaugo ne tik teatro plotas, kuris dabar siekia 9 tūkst. kvadratinių metrų, bet ir darbų kainos. N. Stancikas atviravo, kad prieš penkerius metus statyboms planuota suma - 23–24 mln. eurų. Tačiau galutiniame rezultate ji siekia 49,4 mln. eurų, iš kurių apie 9,3 mln. eurų skyrė Europos Sąjungos fondai.

Dominuoja molis

Statybų rangovo, bendrovės „Infes“, projektų vadovas Mantas Šalčius dėl teatro statybų projekto su šeima grįžo iš emigracijos ir nepaisant sudėtingo rekonstrukcijos proceso, visuomet matė pusiau pilną stiklinę.  

„Daugiausia iššūkių būta įrengiant pamatus, rūsio dalį, kuris yra 12 metrų žemiau jūros lygio. Rimtų galvosūkių sudarė salės įrengimas, ieškant geriausių vizualinių bei akustikos sprendimų, kurie yra pasaulinio lygio“, – sakė M. Šalčius.

Architektas Marius Mateika, kuris su komanda buvo atsakingas už teatro vizualinę dermę, akcentavo meilės faktorių, be kurio neapsiėjo teatro pastato įrengimas. Jo įsitikinimu, būtent jį, atėję į teatrą žiūrovai, pajus pirmiausia. M. Mateika teigė, kad interjere dominuoja originalūs lietuviško molio panaudojimo sprendimai, kurių mastelis neturi analogų visame pasaulyje.

Žiūrovai bus saugūs

Nors teatro pridavimo procesas nėra užbaigtas, bet didžioji dalis parašų yra surinkta ir balandžio 20 d. į teatro atidarymo Gala koncertą atėję žiūrovai galės jausti saugiai, nes, anot teatro vadovės, dėl rekonstrukcijos gautos pastabos yra taisomos, bet nesusijusios su renginio saugumu.

Automobilius žiūrovai galės statyti Danės gatvėje, kur eismas performuotas į vienos krypties, o mašinų statymas numatytas įstrižai, nes požeminė automobilių statymo aikštelė po Atgimimo aikšte iki šiol dar nėra pastatyta.

L. Vilimienė neatskleidė, kiek ilgai džiaugsis naujaisiais teatro rūmais ir kada pakels sparnus į Vilnių, vadovauti Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, kurio vadovo konkursą yra laimėjusi. Vis tik dar apstu neužbaigtų darbų ir Klaipėdoje: reikia rasti sprendimą dėl keliomis minutėmis vėluojančio teatro bokšte esančio laikrodžio sureguliavimo ir sklandaus administracijos darbuotojų perkėlimo į naująjį teatro pastatą.

KVMT sutartis su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos padaliniu Klaipėdos fakultetu, kur šiuo metu glaudžiasi teatro darbuotojai, galioja iki 2024 m. gegužės 15 d.   

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder