Brangs Šeimos ir vaiko gerovės centro globotinių maitinimas

Infliacija, panaikinta pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo paslaugų verslui ir kitos priežastys verčia ketvirtadaliu didinti Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro prižiūrimų vaikų maitinimo įkainius.

Trumpalaikės globos ir intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugą gaunančių mažylių iki 3 metų dienos maitinimo normatyvas didinamas nuo 3,5 iki 4,5 Eur, o 4-18 metų globotinių - nuo 6,20 iki 7,7 euro per dieną.

Tai numatančio Klaipėdos tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte teigiama, jog brangimą lemia šiemet nustojęs galioti lengvatinis 9 proc. PVM tarifas maitinimo sektoriaus įmonėms, didėjusi minimali alga bei sektoriuje per metus 9,6 proc. augusi infliacija.

Dėl šių priežasčių didinama maisto tiekimo kaina, teigia normatyvų keitimą inicijavęs Savivaldybės Socialinės paramos skyrius.

„Išaugo maitinimo paslaugas teikiančio sektoriaus gamybos kaštai, todėl tiekėjai perskaičiuoja maisto tiekimo įkainius“, - teigiama aiškinamajame rašte.

Ugdymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos prezidentė Eurika Turonienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad maisto tiekėjų paslaugų brangimą daugiausiai lėmė šiemet nustojusi galioti PVM lengvata.

„Įmonės žaliavas pirkdavo su 21 procentu, o parduodavo su lengvatiniu 9 procentų tarifu. To skirtumo neliko“, - sakė E. Turonienė.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus aiškinamajame rašte nurodoma, kad papildomo finansavimo iš Klaipėdos biudžeto dėl didinamų normatyvų neprireiks, turėtų užtekti šiemet įstaigai numatytų 14,9 tūkst. eurų.

Skyriaus vedėja Audronė Liesytė sako, kad toks variantas yra labai tikėtinas, o jeigu per metus įstaigai pinigų pritrūks, ji kreipsis į Savivaldybę.

„Papildomų lėšų šiuo metu neplanuojame, nes įsivertinsime, kiek bus papildomo poreikio. Tada, jeigu reikės, įstaiga, tiksliai apskaičiavusi, kreipsis. Labai tikėtina, kad gal ir netrūks“, - Savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komitete sakė A. Liesytė.

Jos teigimu, centre vaikai dažniausiai apgyvendinami su vienu iš tėvų, visa įstaiga neužpildoma.

„Nedaug - nebūna taip, kad maksimaliai užpildytų, dabar daugiau poreikis yra, kur būna apgyvendinimas su tėvais ar vienu iš tėvų“, - sakė A. Liesytė.

Centro vadovė Rita Bratėnaitė-Vitkienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad bet kuriuo paros metu įstaiga gali priimti iki 30 žmonių, kuriems reikalinga pagalba.

Jeigu Taryba siūlomiems vaikų maitinimo įkainių pokyčiams pritars, jie įsigalios nuo vasario.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas antradienį pritarė siūlymui.

Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro paros išlaidos medikamentams (0,36 euro) bei sauskelnėms įsigyti (0,94 euro) nesikeičia, taip pat toks pat - 437 eurai - išlieka ir metinis aprangos ir patalynės įsigijimo finansavimas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder