Demontuojamos „Baltijos“ kino teatro sienos (galerija, video)

(7)

Pernai „Baltijos“ kino teatro likučius įsigijusi Klaipėdos įmonė „Simonsita“ tęsi pažadą per dvejus metus jo vietoje pastatyti naują pastatą. Pirmadienį prasidėjo pastato demontavimas.

„Simonsitos“ bendraturtis klaipėdietis architektas Valentinas Lucenko „Vakarų ekspresui“ sakė, kad demontavimo darbams buvo atsakingai pasiruošta.

Griaunant pastatą svarbu, kad nenukentėtų aplinkiniai statiniai. Todėl reikėjo sutvirtinti konstrukcijas, įmonė įsigijo modernios įrangos, kad būtų galima stebėti grunto ir statinių deformacijas.

Planuoja statybas

„Demontavimo darbus planuojame baigti per dvi savaites, o gal ir dar greičiau“, - sako V. Lucenko.

Anot jo, vėliau prasidės archeologinių tyrimų etapas ir pasiruošimas statybai.

Leidimas statybai buvo išduotas dar 2020 metais pagal anksčiau parengtą projektą, tačiau jį planuojama koreguoti.

„Vyksta ir detalaus plano koregavimas. Dokumentų derinimo procedūras, kaip ir planavome, vykdysime kartu su statybos darbais“, - sako V. Lucenko.

Anot jo, taip siekiam sutaupyti laiko, kad projektas būtų įgyvendintas kaip galima greičiau.

„Jaučiame savotišką tiek visuomenės, tiek Savivaldybės spaudimą dėl terminų. Visi jau morališkai pavargo laukti, pastatas tiek metų buvo netvarkomas“, - teigia V. Lucenko.

Anot jo, numatyta, kad pirmasis naujojo pastato aukštas bus skirtas komercijai, o aukščiau - butai.Būsimo naujo pastato vizualizacijos dar nėra viešinamos.

Sudegė prieš tris dešimtmečius

Priminsime, kad buvusį „Baltijos“ kino teatro pastą gaisras nuniokojo dar 1995 metais.

1999 metais pastatą įsigijusi Šiaulių UAB „Fisanta“ ilgus metus laikė pastatą apleistą, o paskutiniais metais jį jau bandė parduoti. Skelbimuose internete buvo nurodoma net 1 milijono eurų kaina. Už kiek parduotas projektas - neskelbiama.

Kinas šiame pastate buvo rodomas jau daugiau nei prieš šimtą metų. Po didžiojo Klaipėdos gaisro 1854 m. atstatytas mūrinis sandėlis kino sale „Weltkino“ virto 1912 m.

1920 m. jo vietoje vienas Klaipėdos pirklys atidarė kino teatrą „Kammer Lichtspiele“, kuris buvo pats gražiausias ir moderniausias kino teatras ne tik Klaipėdoje, bet ir jos apylinkėse.

1945 m. rugsėjį vėl pradėjęs veikti kino teatras buvo pavadintas „Tėvyne“. 1958 m. jis gavo „Baltijos“ pavadinimą.

Šiuo metu kaip tik kaimynystėje, Žvejų gatvėje, šalia Pilies tilto, vyksta ir kitos statybos. Statomas naujas pastatas buvusio istorinio „Salamander“ namo vietoje.

Griaunamas „Baltijos“ kino teatras

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder