Dešimtmečio projektas Tauralaukyje sulaukė savo eilės

(1)

Klaipėdos savivaldybė paskelbė rangos darbų konkursą naujo darželio statybai Tauralaukyje. Jei procesas vyktų sklandžiai, naujasis darželis Tauralaukio progimnazijos vieno iš pastatų vietoje galėtų atsirasti anksčiausiai 2026 metais.

Apie darželio statybas Tauralaukyje kalbama jau gerą dešimtmetį. Dar 2018 metais UAB „Progresyvūs projektai“ parengė mokslo paskirties pastato Klaipėdos g. 31 rekonstravimo techninį projektą.

Projektą planuota pradėti įgyvendinti iškarto po to, kai bus baigta naujos mokyklos Senvagės gatvėje statyba ir į ją persikraustys Tauralaukio progimnazija.

Tačiau procesai labai užsitęsė, nes naujoji mokykla tapo amžiaus projektu. Pagal pirminį susitarimą mokykla Senvagės gatvėje turėjo būti pastatyta jau 2020 metų pabaigoje, tačiau jos statyba oficialiai nėra baigta dar ir dabar. Be to, statybų kaina išaugo beveik 2 kartus - iki 20 milijonų eurų.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Žuko, naujojoje mokykloje Senvagės gatvėje darbai praktiškai jau yra baigti ir ruošiamasi pastato perdavimo vertinti procesui.

Kartu Klaipėdos savivaldybė iki gegužės 13 dienos laukia pasiūlymų iš įmonių, kurios Tauralaukyje statytų minimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą, kurią galėtų lankyti apie 130 vaikų.

Pagal konkurso sąlygas darželio statybos turėtų būti baigtos per 22 mėnesius nuo sutarties pasirašymo.

Anksčiau Savivaldybė skelbė, kad preliminari projekto vertė gali siekti daugiau nei 8 mln. eurų.

Senas dar 1967 metais statytas Tauralaukio progimnazijos pastatas bus išplečiamas pristatant penkis tarpusavyje laiptinėmis sujungtus dviejų aukštų korpusus šlaitiniais stogais. Korpusuose projektuojamos lopšelio-darželio grupės, pagalbinės patalpos, administracijai skirtos patalpos bei virtuvės cechas. Numatyti 4 atskiri įėjimai į laiptines.

Po rekonstrukcijos pastato plotas padidės įspūdingai - nuo 201,5 kv. metro iki maždaug 2 300 kv. metrų.

Pasak A. Žuko, statybos leidimas rekonstrukcijai jau yra išduotas. Dėl to, kad projektas parengtas jau prieš šešerius metus, sunkumų neturėtų kilti.

Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad susidomėjimas tarp rangovų darželio statybos projektu yra nemažas, tačiau kiek rangovų pateiks paraišką, paprastai paaiškėja paskutinę konkurso dieną.

Anot jo, Savivaldybė taip pat dar nėra priėmusi jokio sprendimo dėl to, kaip ateityje galėtų būti panaudotas toje pačioje teritorijoje esantis pagrindinis šiuo metu dar naudojamas Tauralaukio progimnazijos pastatas (Klaipėdos g. 33).

Galimi abu variantai - tiek rekonstrukcija, tiek pastato griovimas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder