Dujų fabrike - ir senojo pašto kariljonas

(3)

Senajame Klaipėdos dujų fabriko komplekse šalia gegužės mėnesį planuojamo atidaryti senovinių automobilių muziejaus kuriama ir erdvė muzikos mėgėjams. Antrame iš išlikusių trijų istorinio komplekso pastatų savo naują vietą atras Klaipėdos senojo pašto kariljono varpai.

Projekto vystytojas Augustinas Jankevičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad kuriama ne įprasta muzikos erdvė, o bus galimybė iš arti pamatyti, net paliesti restauruotą istorinį muzikos instrumentą - varpus. Paklausyti jų skambesio.

Kaip tik šiuo metu vyksta pastato Liepų g. 47, Klaipėda, projektinių pasiūlymų viešo svarstymo procedūra.

Projektu numatomas pastato kapitalinis remontas ir paskirties keitimas iš sandėliavimo į paslaugų.

Pastatas projektuojamas kaip sudedamoji paslaugų komplekso, senovinių automobilių restauracijos dirbtuvių, dalis. Pastate numatomos restauracijos dirbtuvių klientų, poilsio patalpos (laukiamasis, kol bus apžiūrimas automobilis).

Pastate taip pat numatoma senojo Klaipėdos pašto varpų ekspozicija su apžvalgos platformomis. Taip pat numatomi varpų koncertai, varpų koncerto metu klausytojų vietos numatomos lauke, įrengiant laikinas sėdimas vietas.

Muziejaus atidarymas

Priminsime, kad jau dešimt metų puoselėjamame Dujų fabriko projekte pavasarį numatyta didelė šventė. Gegužės 25 dieną duris pravers „Senovinių automobilių namai - Memel automuzeum“.

„Tą dieną Klaipėdos miesto gatvėmis turėtų vykti istorinių automobilių paradas, žada atvykti automobiliai iš visos Lietuvos“, - planais jau anksčiau dalijosi A. Jankevičius.

Praėjusį mėnesį Klaipėdos miesto tarybos Kolegija vienbalsiai pritarė siūlymui A. Jankevičiui įteikti Klaipėdos miesto vėliavą už 2023 metų darbą Klaipėdai.

Taip įvertintos jo pastangos išsaugant buvusio Dujų fabriko pastatų kompleksą, kuriant istorinių automobilių muziejų ir įgyvendinant kitus projektus.

Fabriko istorija

Dujų fabrikas buvo pirmas miesto lėšomis pastatytas pramoninis statinys po 1854 metais Klaipėdą nusiaubusio gaisro.

Jis pradėjo veikti 1861 m. Fabriko kompleksą sudarė keturiolika skirtingų statinių: garo katilų cechai, aparatinė, varyklos, aušyklos, spaudimo reguliavimo patalpa, dujų saugyklos, dirbtuvės, sandėliai, meistrų gyvenamasis namas ir kiti statiniai.

Klaipėdos dujų fabrike pagamintomis dujomis buvo apšviečiamos gatvės, vėliau dujos pradėtos naudoti ir viryklėms, pramonės įmonėse. Dabar iš Dujų fabriko likę tik trys pastatai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder