Gamta planuotojams ne visada paklūsta

(3)

Uostamiesčio politikams teikiamos patvirtinti šių metų Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos priemonės priminė kai kuriuos apželdinimo skaudulius.

Vienas tokių - dažnai nesėkmingi privalomieji projektų vystytojų teritorijų apželdinimai.

„Mane pasiekė informacija, kad daugelis vystytojų nurodytose teritorijose privalomai pasodintų želdinių neprigyja ir Savivaldybė, jau priėmusi objektą, juos turi atsodinti iš savo lėšų“, - Klaipėdos mesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje svarstant šį klausimą teiravosi Vidmantas Dambrauskas.

Savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė pritarė, kad tokia problema egzistuoja.

„Iš tikrųjų, kur rengiami dideli projektai, juos kuruoja Savivaldybės Statybos skyrius. Taip - dalis želdinių tikrai neprigyja, yra buvę ne kartą, kad kol yra garantinis laikotarpis - vystytojai atsodina, bet būna ir tokių atvejų, kai tenka atsodinti ir Miesto tvarkymo skyriui. Vienas tokių ryškiausių pavyzdžių - Sąjūdžio parkas“, - komentavo R. Jievaitienė.

Beje, anksčiau garantinis pasodintų medžių laikotarpis buvo 3 metai, o dabar tiesiog laukiama vieno vegetacinio laikotarpio.

„Kai projektas priimamas, nutrūksta rangovo atsakomybė“, - paaiškino R. Jievaitienė.

Kitas opus klausimas, užkliuvęs politikams - planuojami prie Botanikos sodo išgraužto Dangės kranto sutvarkymo darbai. Pasak R. Jievaitienės, krantas išgraužtas labai stipriai, iki dviračių tako beliko vos metras.

„Pernai turėjo būti parengtas techninis projektas, bet rangovas pažado netesėjo - jo neparengė, dabar skubos tvarka “Klaipėdos paplūdimiai„ renka projektuotoją ir greituoju būdu sutvirtins tą krantą. Žada iki pavasario sutvarkyti, nes didesnio poplūdžio tas krantas gali ir neatlaikyti“, - paaiškino Aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje Rimantui Taraškevičiui užkliuvo tai, kad 100 metrų sutvarkyti planuojama išleisti 100 tūkst. eurų.

„Čia labai rimti darbai. Reikalingas projektavimas ir detalūs sprendimai. Kas paskaičiavo, kad reikės 100 tūkstančių?“ - klausė R. Taraškevičius.

R. Jievaitienė paaiškino, kad skaičiavo „Klaipėdos paplūdimiai“ ir Miesto tvarkymo skyrius, esą jei reikės didesnės sumos, jie turės iš ko pridėti.

„Dabar svarbu ne atlikti kažkokius gigantiškus darbus, kaip buvo planuota pernai, bet tiesiog sutvirtinti tą šlaitą, kad jis toliau neirtų ir nenuplautų dviračių tako“, - paaiškino Savivaldybės atstovė.

Planuojamos šių metų Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos pajamos - 920 tūkst. Eur. Dar planuojama panaudoti ir 185 tūkst. praėjusių metų likutį.

„Pagrindinis dalykas, dėl ko liko nepanaudotų lėšų - neįgyvendinti Smeltalės upės valymo darbai“, - paaiškino R. Jievaitienė.

Tad šiemet iš minėtos programos vėl planuojama skirti lėšų Smeltalės upei valyti.

Gana nemaža suma - 139 tūkst. eurų - iš šios programos numatyta ir naujų želdinių sodinimui Klaipėdoje.

„Ta pinigų suma skiriama tokia, už kiek praėjusiais metais buvo išpjauta želdinių ir už juos sumokėta“, - minėjo Aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Pasak jos, už minėtas lėšas bus apsodintas Klevų g. 6 baigiamas įrengti skverelis, taip pat bus atsodinti gatvėse iškirsti želdiniai. Daug dėmesio kitais metais bus skiriama Šilutės plento, Naujosios Uosto gatvės želdiniams sutankinti.

Kadangi jau baigėsi 2020-2023 metų aplinkosauginių želdinių planas, kol bus parengtas kitas žalinimo planas, šiais metais planuojama parengti 5 apželdinimo schemas - tam skirta 50 tūkst. eurų.

Lėšos šiai programai gaunamos iš mokesčių už oro taršą, gamtos išteklius ir už nukirstus želdinius.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder