Ginče dėl baseino valdžia nori milijono

(1)

Klaipėdos savivaldybės netenkino teismo sprendimas miestui atlyginti tik dalį prašytos sumos už baseino statybos defektus. Valdžia skundžiasi ir prašo visos žalos, kuri, jos vertinimu, viršija milijoną eurų, atlyginimo.

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Savivaldybės apeliacinį skundą, kuriuo prašoma ankstesnį jos ieškinį tenkinti visiškai.

„Apeliacinis skundas gautas kovo 25 dieną, ieškovė prašo panaikinti sprendimo dalį, kuriuo atmestas jų ieškinys ir ieškinį tenkinti visiškai“, - „Vakarų ekspresui“ teigė Apeliacinio teismo pirmininko patarėja Vytautė Rolskytė.

Savivaldybės skaičiavimu, už baseino statybas atsakinga bendrovė „Axis Industries“ turėtų atlyginti 1,14 mln. eurų išlaidas, patirtas dėl statinio defektų šalinimo.

Ji dėl to į Klaipėdos apygardos teismą kreipėsi dar 2019-ųjų gegužę, o šis šiemet vasario 27-osios nutartimi ieškinį tenkino iš dalies ir iš „Axis Industries“ priteisė jai 455,9 tūkst. eurų. Savivaldybei taip pat priteista 8 proc. metinių palūkanų ir 31,3 tūkst. bylinėjimosi išlaidų.

Savivaldybės ir „Axis Industries“ ginčas kilo dėl baseine pastebėtų pastato defektų, tarp jų - ir nardymo šachtos trūkumų, dėl kurių šios dalies nebuvo galima naudoti.

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad dalis šių defektų atsirado dėl to, kad statybininkai nesilaikė projekto ir kitų reikalavimų.

Beveik 17 mln. eurų kainavusios baseino statybos vyko 2016-2018 metais, kartu su „Axis Industries“ jose pagal jungtinės veiklos sutartį dalyvavo įmonė „Deglas“.

Pastaroji šiuo metu jau yra bankrutavusi, jos kreditoriai tokį sprendimą be teismo priėmė 2019-ųjų gegužę, likus porai savaičių iki Savivaldybės ieškinio pateikimo teismui.

Klaipėdos apygardos teismas taip pat konstatavo, jog Savivaldybė įrodė daugumą defektų, kuriuos ji įvardijo savo ieškinyje, tačiau netinkamai atliktus darbus turėjo pastebėti pastato perdavimo metu.

Techninę baseino statybos darbų priežiūrą vykdė Vilniaus įmonė „Kelvista“. Teismo vertinimu, prievaizdas šią savo pareigą įvykdė netinkamai.

Dėl to buvo priimta atskira nutartis, kuria Klaipėdos apygardos prokuratūrai pranešta tai, kad darbų priežiūrą atsakingų asmenų veiksmuose galimai yra nusikalstamos veikos - tarnybos pareigų neatlikimo - požymių.

„Vakarų ekspreso“ žiniomis, teisėsaugininkai atsisakė pradėti dėl to tyrimą.

Kol vyko bylinėjimasis, „Kelvista“ bankrutavo ir šiuo metu jau pripažinta likviduojama dėl bankroto - 2023-iųjų spalį Vilniaus apygardos teismas bankroto bylą įmonei iškėlė tuometinio jos direktoriaus prašymu, nes bendrovės įsipareigojimai viršijo turimo turto vertę.

„Axis Industries“ šioje byloje savo priešieškiniu iš Savivaldybės reikalavo atlyginti 100 tūkst. eurų nuostolį, kurį, jos teigimu, lėmė tokios banko sąskaitoje esančios sumos panaudojimas garantijoms užtikrinti.

Registrų centro duomenimis, pernai „Axis Industries“, kurios akcijas kontroliuoja „Icor“ (buvusi „Rubicon“) grupė ir dar penki fiziniai asmenys, uždirbo 1,1 mln. eurų grynojo pelno, tuo metu 2022-aisiais patyrė beveik 700 tūkst., 2021-aisiais - beveik 5 mln., o 2020-aisiais - per 200 tūkst. eurų grynojo nuostolio.

2019 metais ji uždirbo 121 tūkst. eurų grynojo pelno, o 2018-aisiais, kai buvo pasirašyti baseino statybos darbų perdavimo aktai, „Axis Industries“ uždirbo 10,5 mln. grynojo pelno.

2020 metais bendrovė iš akcinės bendrovės pertvarkyta į uždarąją akcinę bendrovę - ribotos civilinės atsakomybės įmonę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder