Iki „Seklio“ perdavimo miestui - vienas žingsnis
Pagal Klaipėdoje galiojančias taisykles, valstybės arba savivaldybės žemėje įrengtas meno kūrinys turi būti perduotas miestui. Dėl šios priežasties skulptūros iniciatoriai ir projekto autoriai - Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubas, kreipėsi į Savivaldybę prašydami perimti skulptūrą miesto nuosavybėn.
Perdavimo procesas pajudėjo praėjusių metų gruodį, šių metų sausio pradžioje skulptūra dar tebėra uostamiesčio Kriminalinės policijos veteranų klubo žinioje.
Savivaldybės atstovai teigia, kad visą šį laiką „Seklio“ perdavimo procedūros intensyviai vyko, perdavimas buvo suderintas su komitetais, sprendimą priėmė Savivaldybės taryba.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio teigimu, informacija apie priimtą sprendimą yra perduota Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubui ir laukiama, kol jie organizuos notarinės dovanojimo sutarties pasirašymą.
„Liko visai nedaug. Skulptūra Savivaldybei bus perduota, kai bus pasirašyta notarinė dovanojimo sutartis“, - patvirtino E. Simokaitis.
Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubo vadovas Vladimiras Plotkinas dienraščiui teigė nežinojęs, kad klubui reikėtų inicijuoti dovanojimo sutarties pasirašymą.
„Sėdžiu namie, laukiu, kol kas nors susisieks iš Savivaldybės. Pranešėte naujieną, nes kažkaip nepavyksta sklandžiai išsiaiškinti, kam priklauso inicijuoti tą pasirašymą - ar mes tą turime daryti, ar Savivaldybė. Jei mes - tuomet skubėsiu ieškoti notaro“, - šypsojosi V. Plotkinas.
Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubas 2020 metais įgyvendino projektą, kuriuo siekė atkreipti visuomenės dėmesį į nelengvą kriminalinės žvalgybos darbą. Jo metu buvo pastatyta beveik dviejų metrų aukščio bronzinė skulptūra „Seklys“, kainavusi 50 tūkst. eurų. Kūrinio autoriai - skulptorius Sergejus Plotnikovas ir architektas Saulius Druskis.
Iš pradžių skulptūrą buvo nutarta įkurdinti ant Dangės upės kranto, po Pilies tiltu, netoli senojo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato, bet už miesto įvaizdį atsakingai komisijai ji pasirodė netinkama.
„Seklio“ sumanytojai siekė, kad skulptūra įprasmintų įvairių laikotarpių kriminalistų darbą ir simbolizuotų atsakingą bei sudėtingą darbą dirbančius pareigūnus.
Tuomet nutarta skulptūrą statyti S. Nėries ir Vilties g. sankryžoje. Ilgai užtruko ir skulptūros derinimas - buvo siūlyta įvairių variantų: kriminalistas su skrybėle ar be jos, ranka po apsiaustu ar kitoje pozicijoje, kol galiausiai nutarta grįžti prie pirminio varianto, kuris tiko visiems.
Rašyti komentarą