SGD terminalo laivas - saugykla „Independence“ papuoštas kuršių simboliu

(1)

Šių metų gruodžio mėnesį bendrovė „KN Energies“ (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Nors laive dar plevėsuoja Singapūro vėliava, jo antstato šonus po remonto Danijoje papuošė Lietuvos pajūrio simbolis - stilizuotas vėtrungės piešinys, kuris iš karto buvo palygintas su tatuiruote.

„Independence“ į Klaipėdą sekmadienį sugrįžo anksčiau nei planuota po remonto sausajame doke Danijoje.

Pasak KN generalinio direktorius Dariaus Šilenskio, tai buvo pirmas toks privalomas remontas doke po 10 metų laivo eksploatacijos.

Remonto metu buvo perdažytas korpusas, atliktas planinis terminalo technologinių įrenginių remontas.

„Kritiškai didelių defektų nebuvo rasta. Laivas sugrįžo keletą dienų anksčiau, nei buvo planuota“, - sako D. Šilenskis.

Anot jo, dar prieš remontą buvo suplanuotas laiko rezervas. Pirmojo SGD krovinio terminale laukiama jau birželio 10 dieną.

KN vadovas akcentuoja, kad „Independence“ būklė per dešimtmetį išliko tikrai gera, nes laivas eksploatuojamas gėlame vandenyje.

„Galiu palyginti su panašiu terminalu Brazilijoje, kurio operatoriais esame. Ten laivas nors ir naujesnis, tačiau korpusas atrodė prasčiau“, - „Independence“ prieš remontą buvusią būklę palygino D. Šileika.

Anot jo, šiuo metu vyksta intensyvus pasiruošimas „Independence“ perregistravimui iš Singapūro į Lietuvos laivų registrą.

„Darbai vyksta pagal planą. Laivą įregistravus Lietuvoje, bendras šalies laivyno tonažas išaugs net trečdaliu“, - pastebi D. Šilenskis.

Anot jo, šiemet terminalas dirba optimaliu režimu - 50-60 procentų pajėgumu. Yra galiojantys ilgalaikiai susitarimai su klientais. Jų - keliolika. Terminalas turi garantijas dirbti optimaliu pajėgumu artimiausius aštuonerius metus.

Nuo šiol SGD terminalą išskiria unikalus Lietuvos simbolis - vėtrungė. Ant specialios plėvelės atspausdinta ir užklijuota 31 metro ilgio ir 8 metrų aukščio vėtrungė puošia abi „Independence“ korpuso sieneles priekinėje laivo-saugyklos dalyje. Vėtrungėje atsispindi svarbiausi Lietuvos laisvę pažymintys įvykiai nuo Nepriklausomybės Akto pasirašymo iki šių dienų.

„Į Lietuvos nematerialaus kultūros vertybių sąrašą įtrauktos Kuršių nerijos puošybinės vėtrungės nėra sutinkamos niekur kitur - tik mūsų šalyje. Kiekvienas Kuršių nerijos gyventojų kurtų vėtrungių elementas turėjo prasmę ir jungėsi į bendrą žvejo kilmės, istorijos, vertybių ir tikėjimo pasakojimą.

Tokia forma išlaikoma ir „Independence“ vėtrungėje, kuri kiekvienam, pažvelgusiam į ją, pasakos apie Lietuvą kaip laisvę mylinčią šalį“, - sako žinomas kuršių vėtrungių meistras Vaidotas Bliūdžius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder