Ir vėl problemos dėl moterų pliažo

(6)

Ketvirtadienį Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai budėdami su policininkais ketino užsukti į moterų pliažą Melnragėje ir sudrausminti kopose besideginančias nuogas moteris. Mat jos pažeidžia nustatytą tvarką - guli nuogos viešoje vietoje.

Pasak BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus Žiginto Narmonto, kai kurios moterys iki šiol nežino, kad moterų pliažo Melnragėje ribos baigiasi ties prieškopiu, jis yra tik prie jūros, nors apie tai kalbama jau ne vienerius metus.

Kopose moterų pliažo nėra, bet moterys guli kopose prie Odesos promenados, tad „Klaipėdos paplūdimiai“ sulaukia labai daug nusiskundimų. Ž. Narmontas sako, kad atsakymo, kaip tą klausimą išspręsti, kol kas neturi niekas.

„Ar vyks patikrinimas, negaliu atsakyti, nes dar neaiškios kai kurios aplinkybės. Bet kuriuo atveju tai yra tam tikras pažeidimas, nes tai bendras pliažas - vieša vieta ir jame elgtis taip, kaip moterų pliaže negalima.

Šiandien (vakar - aut. past.) mes patruliuojame su policija vakariniu metu nuo 16 iki 20 val. Jeigu mums pavyks, tuo metu nuvažiuosime“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis.

„Mes dėliojamės tas pliažų ribas. Pasiūlymų gauname įvairių. Vieni nori, kad moterų pliažas būtų visai panaikintas, kiti sukeisti pliažus vietomis.

Gavome pasiūlymą nudistų pliažą, esantį pačiame miesto pakraštyje, už Girulių, kur buvo stovykla „Žuvėdra“, sujungti su moterų pliažu ir padaryti nudistų pliažą“, - sakė Ž. Narmontas.

Ruošdamiesi vasaros sezonui, kuris prasidės birželio 1 d., įstaigos darbuotojai negalėjo sutvarkyti laiptų moterų pliaže, nes juos užsipuolė jau seniai pliažinimosi sezoną pradėjusios klaipėdietės. „Klaipėdos paplūdimių“ vyrai, važiavę statyti persirengimo kabinų, irgi sulaukė keiksmažodžių lavinos.

Jau sudegino suolus

Šiuo metu visu tempu vyksta pasiruošimas vasaros sezonui,- įkasami suoliukai, pasiruošta technika ir valomas smėlis. Persirengimo kabinos perstatytos arčiau takų, kad žmonėms būtų patogiau. Kai kur padidintas jų skaičius, sudėtos trys į vieną vietą.

Deja, paplūdimiuose jau sudegintas ne vienas suoliukas, sulaužyta viena persirengimo kabina - prasidėjo naktiniai šėliojimai. „Tik įkasame suolus, o ryte randame sudegintus. Turime tokią bėdą“, - prisipažino „Klaipėdos paplūdimių“ direktorius.

Visi tualetai jau atidaryti. Jie apkalti, kad nebūtų kaip konteineriai. Planuojama atnaujinti tualetus prie molo. Projektuojami patys išsiplaunantys tualetai. Tikimasi, kad kitais metais jie jau stovės.

Pasak Ž. Narmonto, šį savaitgalį pagrindiniuose pliažuose jau viskas turėtų būti paruošta.

Tebelaukiama visų Klaipėdos paplūdimių prieigų galimybių studijos, kuri turėtų būti pristatyta birželio 11 d. Tad kitais metais galimi paplūdimiuose tam tikri pokyčiai.

Gelbėtojai pasirengę

„Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki sako, kad 50 gelbėtojų komanda darbą pradės pirmąjį birželio šeštadienį. Jie budės Melnragės-Girulių ir Smiltynės paplūdimiuose kasdien nuo 9 iki 21 val.

Daugiausia gelbėtojų dirbs Melnragės-Girulių ruože, nes ilgesnis prižiūrimas paplūdimių plotas, jie yra pavojingiausi: daug duobių ir gylis prie kranto didesnis. Smiltynėje ramiau, nes prie kranto seklu.

Jau surinkta ir medikų komanda. Jų keturiuose postuose budės aštuoni: Pirmojoje Melnragėje gelbėjimo stotyje kartu su gelbėtojais ir Antrojoje Melnragėje gelbėjimo stotyje, Smiltynėje prie Senosios perkėlos centrinėje gelbėjimo stotyje ir prie Naujosios perkėlos.

A. Siakki džiaugiasi, kad šiemet suformuota stipri gelbėtojų komanda, atėjo padirbėti daug plaukikų. Pasak jo, šiemet buvo labai didelė konkurencija - norinčiųjų buvo 115 žmonių. Senbuvių komandoje yra tik 40 proc., daug naujokų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder