Išaugus pelnui „Klaipėdos paslaugos“ didina dividendus

(2)

Beveik pusantro milijono eurų grynojo pelno pernai uždirbusi Savivaldybės įmonė „Klaipėdos paslaugos“ į miesto biudžetą šiemet ketina pervesti maždaug penktadalį šios sumos.

Keleivių pervežimo paslaugas teikiančios ir Klaipėdos gatvių apšvietimo bei šviesoforų tinklą prižiūrinčios bendrovės vadovas Vaidas Ramanauskas „Vakarų ekspresui“ teigė, jog geresnius pernykščius rezultatus lėmė išplėstos veiklos bei mažėjančios netiesioginės veiklos išlaidos.

„Turėjome daugiau veiklų, tas veiklas auginome, daugiau darbų - daugiau ir pajamų. Augant pajamoms mažėjo netiesioginės išlaidos, o tai davė geresnį pelną“, - kalbėjo V. Ramanauskas.

Jis teigė, kad Savivaldybės kelti lūkesčiai pernai įvykdyti 95 proc., nes iki galo nepasiektas ekologiškumo rodiklis - tam sutrukdė elektrinio autobuso „Dancer“ gamintojo vėluojantys įsipareigojimai.

„Įvykdėme 95 procentus akcininko lūkesčių - visi esminiai yra pasiekti, o tai, kas nepasiekta - ne dėl mūsų kaltės: nepaleidome elektrinių autobusų “Dancer„ dėl to, kad jie vėluojami pristatyti, ir ekologiškumo lūkesčio nepilnai pasiekėme“, - sakė V. Ramanauskas.

Su „Dancer“ kūrėja ir gamintoja, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančia bendrove „Vėjo projektai“ yra sutarusi dėl 10 autobusų nuomos bei priežiūros dešimtmečiui, kasmet tam išleidžiant po 954 tūkst. eurų. Tiesa, bendrovė šiuo metu patiria finansinių iššūkių, jai iškelta restruktūrizavimo byla.

Pernai „Klaipėdos paslaugos“ įsigijo 13 elektra varomų autobusų, šiemet jų parką planuojama padidinti dar 21.

Bendrovė deklaruoja, kad pernai kelti nefinansiniai lūkesčiai viršyti 33 procentais.

Įmonės pajamos 2023 metais augo 13 proc. iki 17,1 mln. eurų, o grynasis pelnas didėjo 15 proc. ir siekė 1,46 mln. eurų, rodo antradienį Registrų centre paskelbtos bendrovės veiklos ataskaitos.

Anot jų, „Klaipėdos paslaugos“ iš viso turi sukaupusios 1,5 mln. eurų paskirstytino pelno, jo paskirstymo projekte numatoma, kad dividendams planuojama skirti 301,9 tūkst. eurų, o likusią sumą atidėti į rezervus.

„Už 2023 metus siūloma skirti 20,68 proc. grynojo pelno dividendams (2022 buvo skirta 7,9 proc.)“, - teigiama metiniame bendrovės pranešime.

Visas bendrovės akcijas kontroliuoja uostamiesčio Savivaldybė.

Bendrovės dividendų politika numato, kad nuo 2023 metų rezultato jiems turėtų būti skiriama iki 20 proc. paskirstytinojo pelno, o nuo 2024 metų šis rodiklis didinamas iki 70 procentų.

2022 metais įmonė uždirbo 1,27 mln. eurų, o dividendams skyrė 100 tūkst. eurų.

Bendrovės ataskaitoms dar turės pritarti Savivaldybė.

Jos taip pat kontroliuojama viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“, kuri organizuoja miesto viešąjį transportą bei atlieka automobilių statymo rinkliavos kontrolę, pernai gavo 20,4 mln. eurų pajamų (2022 metais - 19,9 mln. eurų). Įstaigos pajamos sąnaudas viršijo beveik 75 tūkst. eurų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder