Istorinėje mokykloje - jūros edukacijų centras

(1)

Prasideda istorinės Smeltės pradinės mokyklos pastato tvarkymo darbai. Jau parengti projektiniai pasiūlymai su atnaujinto pastato vizija. Ateityje čia galėtų įsikurti jūros edukacijų centras.

„Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rūpinasi ne tik uosto infrastruktūros objektų modernizacija bei plėtra, bet ir siekia išsaugoti uosto teritorijoje esančius istorinę, architektūrinę reikšmę turinčius kultūros paveldo statinius.

Vienas tokių - buvusios Smeltės pradinės mokyklos pastatas, esantis adresu Nemuno g. 145. Uosto direkcija šiuo metu neeksploatuojamą pastatą numato suremontuoti ir pritaikyti šiandienos poreikiams.

Planuojama, kad ateityje jame galėtų veikti jūros edukacijų centras, kuriame visuomenė galėtų susipažinti su uosto darbu, jūrinėmis profesijomis ir panašiai“, - ateities planus „Vakarų ekspresui“ atskleidė Uosto direkcija.

UAB „Enero“ Uosto direkcijos užsakymu jau parengė buvusios mokyklos 1905 metais statyto pastato projektinius pasiūlymus.

Projektuotojai atkreipia dėmesį, kad esama pastato būklė yra prasta. Daugiausia paveikta drėgmės, kylančios dėl neįrengtos lietaus surinkimo ir nuvedimo sistemos. Pastatas smarkiai apgadintas per kilusį gaisrą.

Bendras dviejų aukštų su palėpe pastato plotas 515 kv. m. Po rekonstrukcijos jame planuojama įrengti 368 kv. m. ploto ekspozicijų salių. Sklype numatoma 10 automobilių parkavimo vietų.

Šiuo metu teritorija aplink pastatą yra nesutvarkyta. Aplink parkuojasi į uostą atvykstantys vilkikai.

Susipažinimas su projektiniais pasiūlymais ir teikti pastabas galima iki birželio 11 d. J. Janonio g. 24 K1, Klaipėdoje, darbo dienomis iš anksto susitarus tel. +370 656 73186. Projektinių pasiūlymu pristatymas vyks birželio 11 d. 16 val. nuotoliniu būdu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder