Pasak Klaipėdos pilies bokštą atstatančios UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko, bokšto mūro darbai jau įpusėjo.
„Šiuo metu jau sumūrytas 23-24 metrų aukščio bokštas. Pasiekus 25 metrų aukštį bus karnizas ir bokštas pradės siaurėti. Tada ant jo kelsime stogą. Stogo karkasas jau paruoštas laukia apačioje. Manau, kad jau už kelių savaičių galėsime pranešti žinią apie stogo pakėlimą“, - vylėsi A. Kliukas.
Paklaustas, kaip einasi darbai, pašnekovas palygino su karu.
„Ne kasdien pilies bokštai statomi, ne kiekvienas meistras gali imtis tokio darbo. Dirba mūrininkų elitas. Apvaliai mūrijamos 33 cm storio bokšto sienos, kiekviename žiede yra dar arkiniai langai, kuriuos reikia betonuoti, po to laukti. Procesas reikalauja ir meistrystės, ir kantrybės. Ypač, kai užeina audros“, - pasakojo A. Kliukas.
Bokšto statytojų svarbiausias tikslas - kuo greičiau, kol dar geri orai, „palįsti po stogu“.
„O tada jau ramiau galėsime imtis vidaus statybos darbų, montuoti laiptus, aikšteles ir t.t.“, - sakė A. Kliukas.
Atstatytas Klaipėdos pilies bokštas su smaile bus 50 metrų aukščio.
Statybos darbus numatoma pabaigti ateinančiais metais.
Pasak Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio, atstatytame pilies bokšte planuojama įrengti dar vieną Pilies muziejaus ekspoziciją, pasakojančią apie modernios Klaipėdos atsiradimą.
"Įsivaizduojame, kad bokšte galėtų atsirasti ekspozicija, kuri pasakos miesto istoriją po didžiojo gaisro, t. y. XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje.
Esame pateikę paraišką per Kultūros ministeriją Europos Sąjungos fondams dėl finansavimo bokšto įveiklinimui, šios ekspozicijos projektui parengti ir įrangai įsigyti. Rugpjūčio mėnesį laukiame atsakymo. Jeigu jis bus teigiamas, jau netrukus galėsime skelbti konkursą ekspozicijos projektavimo darbams", - sakė J. Genys.
Rašyti komentarą