Klaipėdoje - daugiau dėmesio negalią turinčiųjų poreikiams
„Turime siekti, kad negalią turintys gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, kai jiems prireikia viešojo sektoriaus paslaugų, informacijos, apsilankyti kurioje nors įstaigoje ar kitame paslaugas teikiančiame objekte.
Įgyvendinant pokyčius glaudžiai bendradarbiausime su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra bei negalią turinčius gyventojus vienijančiomis organizacijomis“, - sako Jolanta Gintilienė.
„Paslaugų prieinamumo užtikrinimas - esminis žingsnis siekiant lygių galimybių ir socialinės integracijos.
Tikiuosi, kad, Savivaldybėje įsteigus asmenų su negalia reikalų koordinatoriaus pareigybę, dėmesio šiems klausimams bus gerokai daugiau.
Kad situacija keistųsi spartesniais tempais, turime keistis ir patys bei nebijoti įvardinti, su kokiais iššūkiais vis dar susiduriame“, - sako Klaipėdos vicemerė Vaida Raugelė.
Šiuo metu siekiama surinkti duomenis apie pastatų prieinamumą asmenims su negalia. Registruoti savo statinius kviečiami tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus statinių valdytojai.
Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros iniciatyva yra sukurtas informacinių technologijų įrankis STASIS (www.stasis.lt), skirtas statinių prieinamumo stebėjimui.
Čia asmenys su negalia gali gauti tikslią informaciją apie tai, ar tam tikras pastatas atitinka jų poreikius.
Žemėlapyje pateikiama informacija apie negyvenamosios paskirties pastatų, kuriuose teikiamos viešosios paslaugos, veikia viešojo sektoriaus įstaigos ir kitos organizacijos, prieinamumą pagal skirtingas negalios rūšis: regos, klausos, fizinės ir pažintinių funkcijų sutrikimo.
STASIS paremta savideklaracijos principu - viešąsias paslaugas teikiančios institucijos yra kviečiamos įsivertinti ir užpildyti duomenis apie savo nuosavybės ar panaudos teise valdomų pastatų prieinamumą asmenims su negalia.
Siekiant skatinti solidarumą ir socialinę atsakomybę, pateikti informaciją apie valdomų pastatų prieinamumą asmenims su negalia, kviečiami ir privataus sektoriaus pastatų savininkai ar valdytojai.
Bendradarbiaujant su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra taip pat siekiama didinti Savivaldybės interneto svetainės prieinamumą negalią turintiems asmenims - svetainėje sukurta atskira skiltis, kurioje skelbiama asmenims su negalia aktuali informacija, be to, rengiama informacija lengvai suprantama kalba, taip pat numatoma skelbti informaciją gestų kalba.
Koncepcija derinama su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra bei tikslinėmis grupėmis. Labiau atsigręžti į negalią turinčių asmenų poreikius kviečiami ir visi Savivaldybės darbuotojai - keičiami elektroninių paštų parametrų nustatymai, kad interesantus laiškai iš Savivaldybės pasiektų lengvai įskaitomu šriftu, tai aktualu regėjimo problemų turintiems žmonėms.
Rašyti komentarą