Klaipėdoje šurmuliuoja Žuvies dienos (galerija, video)

Klaipėdoje pirmą kartą vykstantčios Žuvies dienos, prasidėjusios nuo gegužės 17 dienos,  uostamiestyje skelbia vasaros sezono pradžią. Senamiestyje šurmuliuojanti skanėstų ir amatininkų dirbinių mugė, renginių gausa bei šiltas oras į miesto centrą atviliojo gausius srautus žmonių.

Pasivaikščiojus po Klaipėdos senamisetį, akivazdu, jog šį kartą miestas nukonkuravo gamtą. Ypatingo žmonių susidomėjimo penktadienį sulaukė Burlaivio „Meridianas“ burių pakėlimo ceremonija, kurioje dainavo Steponas Januška, choras „Cantare“ bei šoko Klaipėdos baleto mokyklos auklėtinės.

Vis gi didžiausia Žuvies dienos atrakcija gegužės 18 dieną tapo ilgiausio žuvies kepsnio kepimas ir ragavimas Žvejų gatvėje. Tiršta eilė žmonių stebėjo kaip ant ant virš šimto metrų ilgio iešmų buvo veriama 120 kilogramų silkinių šeimos žuvis perpelė, sugauta Baltijos jūroje.

Klaipėdos Žvejų rūmų direktorė Kristina Jakštė dalinosi, kad žuvies kepimo renginį vedusi kulinarinių knygų autorė ir Lietuvos TV laidų vedėja Beata Nicholson sutiko būti renginio ambasadore.

"Jeigu ši šventė prigis ir gyvuos toliau, gavome Beatos pažadą, kad ji atvyks ir kitus kartus",- sakė K. Jakštė.

Žvejų rūmų direktorė pasakojo, kad Lietuvoje yra pasiektas šimto metrų mėsos kepimo rekordas, todėl šventės organizatoriai nusprendė siekti žuvies kepimo rekordo.

"Mes siekiama užfiksuoti žuvies kepimo rekordą Klaipėdoje, o mūsų iešmo ilgis - 101 metras ir devyniasdešimt centimetrų. Jis  bus užregistruotas Lietuvos rekordų knygoje", - teigė K. Jakštė.

"Bakalėjos gurmanams" jūros gėrybių pardavėjas Nojus džiaugėsi sėkmingesne šeštadienio prekyba ir atviravo, kad labiausiai žmones perka mažus kalmariukus.

"Prekyba sekasi tikrai neblogai. Žmonių daug daugiau nei penktadineį, tai tuo ir džiaugiamės. Mažiukai kalmariukai žmonėms atrodo patys egzotiškiausi delikatesai  iš mūsų turimos pasiūlos ir jie mielai moka po 6 eurus už šimtą gramų šių skanėstų", - sakė Nojus.

Klaipėdietė Domantė Velbaum gyrė patogią šventės infrastruktūrą, pozytivų žmonių nusitekimą ir nekantravo paragauti iškeptos parpelės.

"Mes esame iš pajūrio. O žuvis labiausiai su šia vieta man ir asocijuojasi. Todėl nemanau, kad Klaipėdoje yra per daug renginių, dedikuotų žuvims. Dalyvavome ir anksčiau vykusiame "Silkės" festivalyje. Žmonės yra užsisukę, užsidirbę, o dar pasauliniai reikalai, keliantys įtampą, todėl mums visiems reikia atsipalaidavimo ir tokių renginių. Atėjome kartu su vaiku palaikyti tėčio, kuris kepa žyvį", - sakė D. Velbaum.

Šeštadienio popietę Klaipėdos gatves nuploves lietus šiek tiek sumažino žmonių srautus Žuvies dienos renginiuose. Tačiau organizatoriai tikisi, kad gegužės 18-ąją į uostamiestį sugrįžusio tradicinio, jau tryliktojo Klaipėdos laivų parado veiksmas Kuršių mariose nuo 20.35 valandos: Klaipėdos laivų parado uosto vilkikų ir locmanų laivų šokiai, naktinis iliuminuotų Klaipėdos laivų paradas bei Šviesų ir muzikos reginys mariose atgal į miestą prikvies būrius smalsuolių.

 

Ilgiausio žuvies kepsnio kepimo ant ieškmo procesas

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder