Klaipėdos miesto poliklinikos atnaujinimas: startuos projektavimas

(7)

Netrukus bus pradėtas rengti Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas. Miesto savivaldybė jau baigė konkursines procedūras ir pasirašė sutartį su laimėjusia projektavimo bendrove.

„Miesto poliklinikos pastato atnaujinimas – svarbus žingsnis siekiant, kad gyventojai galėtų naudotis aukštos kokybės paslaugomis tam pritaikytame pastate, kad būtų sukurtos tinkamos erdvės, reikalingos paslaugų plėtrai, pagerėtų darbo sąlygos medikams.

Mūsų siekis – po vienu stogu sutelkti daugelį klaipėdiečiams reikalingų paslaugų, sukurti čia stiprų medicinos centrą, o be infrastruktūros sutvarkymo tai būtų sunkiai įmanoma. Šis pastatas turi didžiulį potencialą, kurį būtina išnaudoti. Vis dar stebina požiūris, kai siūloma imtis naujų statybų ignoruojant turimo turto pritaikymo galimybes“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Poliklinikos modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo konkursą laimėjo UAB „Synergy Solutions“. Pagal sutarties sąlygas, projektas turės būti parengtas per 10 mėnesių. Planuojama, kad kapitalinis poliklinikos remontas galėtų startuoti 2026 metų pradžioje.

Poliklinikos, esančios Taikos pr. 76, bendras plotas – 11,6 tūkst. kvadratinių metrų. 1979 metais iškilęs pastatas bus ne tik atnaujintas, bet ir perplanuotos erdvės atsisakant nenaudingų plotų bei užtikrinant, kad patalpos būtų išnaudojamos racionaliai.

Pastatą numatoma remontuoti dalimis, tad įstaigos iškraustyti nereikės, veiklą bus galima tęsti tame pačiame pastate. Numatyta išplėsti ir prie poliklinikos esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tikimasi, kad apie 2028 m. baigus darbus atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų.  

Viešoji įstaiga Klaipėdos miesto poliklinika – didžiausia pirminės sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdoje, įstaigos savininkė – miesto savivaldybė. Šiai poliklinikai savo sveikatos priežiūrą yra patikėję beveik 35 tūkst. gyventojų.

Klaipėdos miesto poliklinika taip pat yra viena iš 35 medicinos įstaigų, pasirašiusių bendradarbiavimo sutartį dėl dalyvavimo Sveikatos centro veikloje.

Toks centras Klaipėdoje veikia funkcinio bendradarbiavimo būdu – tai reiškia, kad įstaigos nėra sujungiamos į vieną juridinį vienetą, tačiau paslaugas pacientams užtikrina bendradarbiaudamos tarpusavyje. Klaipėdos miesto poliklinika yra išrinkta koordinuojančia įstaiga.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder