"Vakarų ekspresą" pasiekė informacija, kad Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) priėmimo skyriaus darbuotoja paguldyta į KUL infekcinių ligų skyrių. Jos diagnozė - tymai.
KUL komunikacijos tarnybos vadovė Jolanta Juškevičienė patvirtino, kad į ligoninę paguldytam asmeniui diagnozuoti tymai. Tačiau ji teigė, kad situacija ligoninėje yra rami. Ekstremali situacija nėra paskelbta.
Tačiau "Vakarų ekspreso" šaltinis tikina, kad į ligoninę paguldyta darbuotoja dar šią savaitę su ligos simptomais ir karščiavimu buvo darbo vietoje. O užsikrėtusi galėjo būti jau gerokai anksčiau. Ji turėjo daug kontaktų tiek su ligoninės personalu, tiek su lankytojais. Nepatvirtintais duomenimis tymų simptomus jau jaučia dar du KUL priėmimo skyriaus darbuotojai.
Tymai – ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų. Liga ypač pavojinga mažamečiams.
Inkubacinis tymų periodas trunka nuo 7–9 iki 17, kartais – iki 21 dienos. Liga prasideda karščiavimu, kosuliu, sloga, akių junginių uždegimu. Po 1–2 dienų nuo ligos pradžios išberia, pirmiausia – galvos srityje, vėliau bėrimas plinta kūnu žemyn, apima liemenį, galūnes. Nykstant bėrimui, jo vietoje dar kurį laiką išlieka rusva pigmentacija.
Sergant tymais, dažnai prisideda viruso sukeltas plaučių uždegimas, gerklų pažeidimas (krupas), rečiau – smegenų uždegimas (encefalitas). Dažniausios tymų komplikacijos – pneumonijos, laringitai, otitai. Retais atvejais gali komplikuotis encefalitu.
Tymų protrūkis ypač sumažėjo per COVID-19 pandemijos laikotarpį. Pernai oficialiai Lietuvoje užregistruoti tik trys tymų atvejai.
Rašyti komentarą