Klaipėdos laivų paradas sugrįžo į uostamiestį (galerija)

(4)

Po metų petraukos gegužės 18-ąją į uostamiestį sugrįžo tradicinis, jau tryliktasis Klaipėdos laivų paradas. Renginys netradicinėmis priemonėmis visuomenei pristato jūrų verslą bei pramogas ir dėl lankytojų gausos yra vadinamas mažąja Jūros švente.

Klaipėdos laivų parado renginiai buvo išskirstyti į tris grupes pagal laiką ir veiksmo vietą. Šventės pradžia paskelbta Kruizinių laivų terminale, kur vyko iškilmingos ceremonijos: Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimas, karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų mokymų dalyvių kario priesaikos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmo kurso studentų priesaikos bei Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šaulių ir jaunųjų šaulių priesaikos davimai.

Ten pat smalsiausi uostamiesčio gyventojai ir svečiai lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, istorinių medinių laivų bei jachtos „Lietuva“ deniuose.

Danės upėje vyko Klaipėdos miesto baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, Upės laivų paradas (nuo Klaipėdos irklavimo centro iki Pilies tilto) bei Vikingų valčių varžybos.

Pagrindinė Klaipėdos laivų parado dalis vyko Kuršių mariose nuo pusės devynių vakaro. Nepaisant po pietų Klaipėdos gatves nuplovusio lietaus, šventė sudomino gausiusius būrius žmonių.

Naktiniame iliuminuotų Klaipėdos laivų parade dalyvavo apie 50 skirtingų tipų ir konstrukcijų laivų. Jų deniuose plaukę žmonės aktyviai mojavo krante esantiems, bet tik nedidelė dalis stovinčiųjų mojavo atgal laivams. Tai pastebėjo ir laivų parado svečiai iš Plungės Audronė ir Juozas.

"Esame buvę burlaivių festivaliuose liepą, bet laivų parade lankomės pirmą kartą. Žiūriu mes lietuviai taip vangiai mojuojam, nors žmonės iš laivų tai daro labai nuoširdžiai. Todėl aš pati, palaikydama tą gerą nuotaiką, mojuoju atgal laivuose plaukiantiems", - įspūdžiais dalinosi Audronė.

Pirmą kartą laivų parade lankėsi ir uostamiesčio gyventoja Ina su šeima bei džiaugėsi, kad Klaipėdoje vyksta tiek daug švenčių.

"Kažkaip lavių paradas vsisada praplaukdavo pro mūsų šeimą. O šiemet mes čia atsiradome labai netikėtai: buvome dieną vykusiuose renginiuose, ten sutikome darugus ir jie pakvietė vakare nueiti į laivų paradą. Taip mes čia ir atsidūrėme", - sakė Ina.

Studentai Deividas ir Erika pasakojo, kad laivų parade dalyvauja ne pirmą kartą, bet šiemet atvykti galėjo tik į vakarinę renginio dalis.

"Kadangi čia uostamiestis, įdomu pamatyti netradicinį renginį, kuris vyksta ne kiekvieną dieną ir pagyvina žmonių nuotaikas.  Laivų paradas leidžia žmonėms susiburti ir švęsti vasaros laivybos sezono pradžią", - sakė Deividas.

Tryliktą laivų paradą vainikavo įspūdingi fejerverkai palydimi grupės Royce dainos " Coming home" ir fantastiško saulėlydžio nurausvintas dangus. Įspūdingiausią renginio vaizdą vis gi matė ne krante ar ant denio esantys, o apžvalgos "Laimės ratu" Klaipėdą iš paukščio skrydžio stebėję šventės dalyviai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder