Knygų mugė Klaipėdos licėjuje

Kasmet vykstanti Vilniaus knygų mugė įkvėpė Klaipėdos licėjaus lituanistus panašų renginį suorganizuoti ir Licėjuje. Ši mugė sujungė dvi gražias idėjas – tvarumo ir atjautos. 

Apsikeisti knygomis buvusiam skaitytojui su būsimu buvo prasminga dėl to, kad gautos lėšos už parduotas knygas paaukotos Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda”.

Knygų mugė licėjuje vilnijo net dvi dienas. Pirmosios dienos metu mokiniai galėjo lankytis Susitikimų erdvėje, kurioje jų laukė Klaipėdoje gyvenantis poetas, dramaturgas ir muzikantas Gintaras Grajauskas. 

Menininko pokalbis kamerinėje aplinkoje paskatino vaikus klausti, diskutuoti apie tai, kokia yra gyvenimo prasmė, koks menininko gyvenimo tikslas, kur pasisemti įkvėpimo kūrybai... Susitikimų erdvė kvietė ir į pokalbį su kitu žinomu klaipėdiečiu, režisieriumi, lėlininku ir aktoriumi  Linu Zube, kuris supažindino mokinius su lėlių teatro užkulisiais, pristatė savo spektaklių aktorius- lėles.

Knygų mugės erdvėje gausus lankytojų būrys dalijosi mintimis apie literatūrą, rinkosi sau patinkančią knygą. Knygas pristatė ne tik licėjistai, bet ir mokytojai, tėvai, licėjaus svečiai iš Prancūzijos.

Išskirtine iniciatyva „Užaugink medį knygai” nustebimo Licėjaus tėvų bendruomenės atstovė Dalia Pleskovienė. Jos iniciatyva ne tik skatino skaityti, bet ir mokė tausoti knygą.

Dar viena išskirtinė licėjaus erdvė buvo skirta menininkams. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai susipažino su knygos skirtuko istorija, patys gamino originalius skirtukus.

O mėgstantys tapyti dalyvavo plenere „Rašytojų portretai”, kurio metu ant lapo nugulė O. Vaildo, A. Kamiu, J. Biliūno, A. Škėmos ir kt. rašytojų atvaizdai.

Antrąją mugės dieną toliau šurmuliavo knygų pardavėjai ir pirkėjai. Tądien aktyviausi buvo gimnazistai ir mokytojai, kurie ieškojo širdžiai artimų arba reikalingų knygų.

Pokalbių erdvėje Licėjaus senato atstovai kalbino mokytojus. Anglų kalbos mokytojos Inga ir Loreta, lietuvių kalbos mokytoja Živilė  pasidalino mintimis apie vaikystės knygas, apie tai, ką mėgsta ir kur skaito šiandien, kokie yra mokytojų skaitymo ritualai. Antrasis pokalbis kvietė išgirsti lietuvių kalbos mokytojos Vaidos, istorijos mokytojo Egidijaus ir II kl. mokinės Nedos diskusiją apie  tai, kodėl verta skaityti.

Dviejų dienų metu suaukota 415 eurų. Jie įprasmino Licėjaus knygų mugės atjautos idėja.

Smagu, kad knygos ne dūlėja lentynose, o keliauja toliau. Tai liudija, kad skaitmeniniame pasaulyje spausdintas žodis lieka svarbus ir gyvas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder