Koreguojama rinkliava už parkavimą: pietaujant mieste už parkavimą mokėti nereikėtų

(5)

Siūloma koreguoti Klaipėdoje galiojančią rinkliavos už automobilių parkavimo tvarką. Esminiai pokyčiai – koreguojamos zonų ribos, mėlynoji zona tampa žaliąja, pajūrio gyventojams mažinama metinio leidimo kaina, o visoje raudonojoje zonoje numatomos nemokamos stovėjimo valandos pietų metu.

Siekiant klaipėdiečius paskatinti aktyviau lankytis senamiestyje, įvertinus Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos, Klaipėdos viešbučių ir restoranų asociacijos pasiūlymus, visus metus,  kiekvieną dieną nuo 12.00 val. iki 14.00 val. siūloma atsisakyti rinkliavos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje nuo Danės upės iki Liepų ir Naujojo Sodo gatvių.

Taip pat siūloma, kad aikštelėje prie Piliavietės ir Žvejų gatvės dalyje ties pasukamuoju tilteliu šaltojo sezono savaitgaliais ir švenčių dienomis automobilius būtų galima statyti nemokamai.

„Išklausėme verslininkus ir atsižvelgėme į jų pastabas. Korekcijomis siekiame aiškesnės, paprastesnės, labiau gyventojų poreikius atitinkančios tvarkos. 

O vienas pagrindinių tikslų – kad pokyčiai atneštų daugiau gyvybės į senamiestį, todėl siūlome patvirtinti lengvatas tiek šaltuoju sezonu, tiek ištisus metus.

Tikimės, kad siūlomos dvi nemokamos valandos po vidurdienio paskatins žmones atvykti pietauti į šioje miesto dalyje esančias kavines, aplankyti parduotuves, susitvarkyti reikalus čia įsikūrusiose įstaigose“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.  

Tikslinant tvarką siūloma koreguoti rinkliavos zonų ribas. Raudonoji zona apimtų senamiestį ir naujamiesčio dalį tarp Danės upės, Naujosios Uosto, Naujojo Sodo, Liepų, Laivų skg. iki Danės gatvės. 1 valanda raudonojoje zonoje kainuoja 1,5 Eur, kainos keisti nesiūloma. Raudonosios zonos ribas siūloma koreguoti įvertinus automobilių stovėjimo aikštelių užimtumą. Net ir ne sezono metu senamiestyje ir centre aikštelės per piką būna užpildomos daugiau kaip 85 procentais.

Mėlynosios zonos siūloma atsisakyti – visos teritorijos, dabar patenkančios į mėlynąją zoną būtų priskirtos žaliajai. Kaina žaliojoje zonoje siekia 30 euro centų už valandą.

Atsižvelgus į daugumos gyventojų siūlymus Vitės kvartale siūloma pratęsti rinkliavos zoną iki Klaipėdos centrinio stadiono. Kvartalo teritorija būtų priskirta žaliajai zonai.

Melnragės, Girulių ir Smiltynės gyventojai pigiau mokėtų už leidimus automobiliams statyti. Nors šiose zonose rinkliava renkama tik šiltojo sezono metu, čia gyvenantys žmonės vis tiek turi įsigyti metinį leidimą.

Siūloma šią nuostatą keisti ir proporcingai mažinti leidimo kainą atsižvelgiant į rinkliavos rinkimo laikotarpį. Pirmam automobiliui kaina mažėtų iki 4 Eur (vietoje 10), antram automobiliui Melnragėje ir Giruliuose – iki 10,00 (vietoje 29), Smiltynėje – iki 24 (vietoje 72).

Taip pat siūloma pailginti terminą, per kurį galima susimokėti „užmaršumo“ mokestį. Vietoje 1 paros būtų nustatytas 3 parų terminas.

Situaciją analizavo bei tvarkos korekcijas numatė iš transporto, finansų, strateginio planavimo specialistų sudaryta darbo grupė. Kad pakeitimai įsigaliotų, jiems turi pritarti savivaldybės taryba.

Sprendimo projektas jau užregistruotas ir bus svarstomas tarybos komitetuose. Jei savivaldybės taryba siūlymams pritars, įvertinus pasiruošimo laiką, reikalingą sprendimui įgyvendinti, siūloma nustatyti, kad pokyčiai įsigaliotų nuo 2024 m. liepos 1 dienos, o siūlymas dėl nemokamų dviejų valandų (12-14 val.) senamiestyje – nuo 2025 m. sausio 1 d.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder