Paskelbti kultūros ir meno projektų finansavimo rezultatai

Birželio 11 dieną Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė paskirsčiusi finansavimą kultūros ir meno sričių projektams. Klaipėdos menininkų idėjoms įgyvendinti skirta daugiau nei 1,3 mln. eurų. Tai 100 tūkstančių eurų daugiau nei pernai.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės, šiemet kultūros ir meno sričių projektų dalinio finansavimo konkursui pateikta 140 paraiškų, iš kurių finansavimo sulauks 59 kultūros ir meno sričių projektai.

Paraiškų vertinimas

Paraiškų vertinimas išliko trijų pakopų ir užtruko aštuoniasdešimt devynias dienas iš leistinų devyniasdešimties.

Administracinės atitikties vertinimą atliko Kultūros skyriaus specialistai, toliau paraiškų turinys buvo vertinamas komisijoje, kurią sudaro ne tik Savivaldybės darbuotojai, bet ir miesto kultūros įstaigų atstovai, įtraukti neformaliojo švietimo specialistai.

Finansuoti ir už ribos likę projektai

Iš penkių sričių gausiausiai, 45 projektai, finansuota srityje „Kultūros paslaugų teikimas ir kultūros produktų kūrimas Klaipėdoje“. Iš viso šios srities projektams skirta 498 948,5 Eur. Šioje srityje liko ir didžiausias nefinansuotų projektų skaičius - 73.

Srities „Klaipėdoje rengiami tradiciniai kultūros ir meno festivaliai“ projektams finansuoti Savivaldybė skyrė 176 196 eurus, kurie išdalinti trims tradiciškai Klaipėdoje vykstantiems festivaliams: XXX Klaipėdos pilies džiazo festivaliui, tarptautiniam menų festivaliui „PLARTFORMA“, VIII tarptautiniam teatro festivaliui „TheATRIUM“ bei dviem naujiems - „Jubiliejinei senamiesčio moliūgų šventei Klaipėdoje-2024“ ir „Tarptautiniam Lietuvos taurės šokių festivaliui-2024“.

Už finansuojamų projektų ribos liko uostamiesčio gyventojams gerai žinomi ir pamėgti festivaliai, tokie kaip 10-asis animacijos ir videožaidimų festivalis „BLON“, „Mados savaitė Klaipėdoje / Fashion week Klaipėda“ bei Klaipėdos festivalis.

Iš 9 projektų, pateiktų sričiai „Strateginis kultūros ir meno kūrėjų organizacijų veiklos finansavimas“, finansuoti penki, o jiems skirta suma - 287 410 eurų. Tarp šios srities projektų pareiškėjų nebeliko organizacijos Šeiko šokio teatro.

Mažiausiai paraiškų sulaukta srityje „Jūrinės kultūros tradicijas puoselėjantys renginiai“ - finansavimą gauti pretendavo tik 5 projektai, iš kurių trijų projektų finansavimui skirta 55 743 eurai.

Nefinansuojamų projektų sąraše atsidūrė ilgametis tradicinių ir istorinių laivų festivalis „Dangės flotilė“, be kurio klaipėdiečiai neįsivaizduoja Jūros šventės.

Didžiausią - 302 000 eurų - sumą Savivaldybė skyrė srities „Jūros šventės organizavimas“ projektui.

Projektų finansavimo niuansai

Kadangi konkurso rezultatai paskelbti tik birželio viduryje, didelė dalis kūrėjų per paraiškų vertinimo laiką jau buvo pradėję vykdyti ar net įvykdė 2024 metais suplanuotus projektus.

Jei tokį projektą nuspręsta finansuoti, finansavimas bus skiriamas ir už šiais metais jau įvykusį renginį. Skirtos lėšos kūrėjus pasieks po sutarčių pasirašymo.

Finansavimas numatomas vieneriems metams. Ankstesniais metais sudarytos trimečių programų sutartys, kurios dar galioja, 2024 m. finansuojamos numatyta tvarka.

Tos organizacijos, kurių programų sutarčių galiojimas pasibaigė 2023 m., šiemet turėjo galimybę teikti paraiškas į sričių kultūros ir meno projektų konkursą ir pretenduoti į finansavimą vieneriems metams.

Skirs papildomą finansavimą

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, apibendrindamas dalinio finansavimo konkursą, teigė, kad šiais metais kūrėjai paraiškas teikė itin aktyviai ir tie pareiškėjai, kurie liko už finansuojamų projektų ribos, dar turi vilties šiemet sulaukti papildomo finansavimo.

„Dalis paraiškų, kurioms šiuo metu neskirtas finansavimas, galės būti finansuojamos papildomai. Jau šį mėnesį planuojame padidinti lėšas kultūrai - kultūros ir meno projektams finansuoti numatoma papildomai skirti dar 100 tūkstančių eurų“, - sakė A. Vaitkus

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder