Lietus Joninių šventei nesutrukdė

(1)

Birželio 23-iosios (arba 22-osios) dienos vakarą Klaipėdoje tradiciškai buvo švenčiamos Joninės. Ilgiausios vasaros dienos ir trumpiausios nakties šventėje susirinkusieji mėgavosi koncertine programa, būrėsi, pynė vainikus, šoko ir dainavo prie laužo.

Antroje dienos pusėje Klaipėdos gatves nuplovęs lietus neišgąsdino uostamiesčio gyventojų ir svečių, kurie šeštadieno vakarą rinkosi Jono kalnelyje švęsti Joninių.

Susirinkusius linksmino kapela SADŪNAI (Zarasai), folkloro ansambliai KUPOLĖ, SERBENTĖLĖ (Kaunas), ALKA, KURŠIŲ AINIAI, SENOLIAI.

Jono kalnelio prieigose įsikuręs žaliasis jomarkas viliojo gardžiais maisto kvapais bei kvietė įsigyti autentiškų rankdarbių.

Tradiciškai Jonai ir Janinos buvo pasveikinti bei papuošti pintais žolynų vainikais .

Folkloro kolektyvai kvietė šokti visus be išimties. Darniame rate besisukančių žmonių laimingi veidai ir bendrystės jausmas leido užsimršti nuo buities rūpesčių bei mėgautis čia ir dabar akimirka.

Eilėje prie Joninių būrėjos sutikta klaipėdietė Oksana teigė, kad Joninėse lankosi kasmet, o šventėje ją labiausiai žavi magija ir paslaptis.

„Šventėje pinamės vainikus, buriames ir dalyvaujame kitose linksmybėse. Tik šiais metais šokti negaliu dėl pėdos traumos. Lietui buvome pasiruošę: pasiėmėme skėtį, tinkamai apsirengėme, todėl jis mūsų nei išgasdino, nei išbaidė“, - sakė Oksana.

Joninių šventėje linksminosi ne tik klaipėdiečiai, bet ir užsieniečiai bei svečiai iš kitų Lietuvos miestų. Merginos iš Vilniaus Klaipėdos Joninėse dalyvavo pirmą kartą, o šventėje atsidūrė visai netyčia.

„Atostogaujame Klaipėdoje, buvome prie jūros, o vaikščiodamos senamiesčiu išgirdome muziką ir jos suviliotos atsidūrėme Joninėse, nors planavome eiti klausytis Baumilos koncerto. Bet ir Sadūnai tiko (juokiasi).

Dar kol kas šokti nespėjome, nes labai ilgai ir intesyviai pynėme vainikus. Užburtos šitos magiškos aplinkos tikrai planuojame ieškoti paparčio žiedo, nors kuris laikas šią tradiciją buvome apleidusio“, - įspūdžiais dalinosi vilnietės Kristina ir Jūratė.

Pagrindinė Joninių atrakcija - laužas buvo uždegtas jau sutemus. Laužo ugnies šviesoje Sauliaus Petreikio ir grupės energinga muzika kvietė iki stuemų likusius ten, „Kur suteka saulės“.

Užburtos šitos magiškos aplinkos tikrai planuojame ieškoti paparčio žiedo, nors kuris laikas šią tradiciją buvome apleidusio. (vilnietės Kristina ir Jūratė)

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder