Lietuvos jūrų muziejuje prasideda 45-asis sezonas: nuo ruonių vardynų iki Valujavičiaus valties parodos

Jau nuo šio trečiadienio – balandžio 17 dienos – Lietuvos jūrų muziejus pradeda 45-ąjį sezoną, dirbdamas ne tik savaitgalį, o nuo trečiadienio iki sekmadienio. 

Nors gamta pajūriui dar šilumos šykšti, muziejui sezonas žada būti karštas ir labai įdomus. Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, muziejus turi ambiciją tapti muziejumi, kuriame apsilankė visa Lietuva.

Todėl šiemet pasieksime labiausiai nuo jūros nutolusi regioną – Aukštaitiją. Projektas „Su jūra mes didesni‘‘ keliaus po Uteną, Biržus ir Rokiškį, – sako Olga Žalienė. – Šiuose  miestuose bus eksponuojama paroda apie povandeninę Baltijos archeologiją ūBaltijos gelmių istorijos“, organizuojamas seminaras vietos švietimo bendruomenei, diskusija su istorikais apie Lietuvą – jūrinę valstybę ir kartu su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru bei klaipėdiečiais menininkais sukurtas koncertas – vizuali poetinė istorija apie žmogų gyvenantį prie jūros.

Balandžio 25-ąją muziejus kviečia minėti Pasaulinę pingvinų dieną. Nuotoliniame edukaciniame renginyje moksleivių laukia pažintis su šiais ypatingais vandens paukščiais, kurie skraido ne ore, bet vandenyje bei ... rytinė mankšta su pingvine Smilte.

Kartu su sezono pradžia startuoja ir renginiai pačiame muziejuje. Itin turtinga jų bus Tarptautinė muziejų diena ir naktis. Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre vyks baigiamasis ruoniukų-pamestinukų vardų konkurso renginys – Vardynų šventė, Dangės upėje prie laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ rengiama imitacinė minos paieška su povandeniniais dronais, laivo denyje koncertuos Karinių jūrų pajėgų orkestras. Muziejuje bus vedami edukaciniai užsiėmimai ekologijos tema, o vakaras dedikuojamas Tarptautinei Europos muziejų nakčiai – Baltijos jūros reabilitacijos centre rengiamas Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas.

Ir toliau muziejus tęsia ambicingą „įjūrinimo“ programą, pernai pradėtą drauge su partneriais – Klaipėdos universitetu ir VšĮ „Klaipėdos šventės“ – trimetį projektą „Burių miestas“, kuriuo siekiame supažindinti klaipėdiečius su gyvenimu po burėmis. Miestiečiai vėl bus  kviečiami plaukti tradiciniais mediniais laivais, o pasibaigus laivybos sezonui –  kviečiami į edukacinius užsiėmimus Lietuvos medinio burinio laivyno angare.

Įsibėgėja ir penkiametis projektas „Į jūrą visa Lietuva“. Šiais metais numatoma pakviesti Tauragės ir Telšių mokyklas dalyvauti Vandenyno iššūkyje. Bus atrinkta 120 gimnazistų, kurių lauks ypatinga patirtis – plaukimas Klaipėdos universiteto burlaiviu „Odisėja“.

Jubiliejinės Jūros šventės proga muziejus ruošia ir dar vieną išskirtinę dovaną – jau neatsiejama šios šventės dalimi tapusį istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“.

Vasarą muziejus lankytojams pasiūlys ir naują ekspoziciją „Jūros ir Lietuva: 793–1918 m.“, kurioje atspindėti jūriniai Lietuvos istorijos epizodai, pasakojant konkrečius siužetus iš kiekvieno laikotarpio, leidžiančias perteikti žmogaus, visuomenės ir valstybės santykį.

Rudenėjant muziejaus lankytojų laukia dvi išskirtinės parodos – Aurimo Valujavičiaus legendinės „Lituanicos“ ekspozicija „Irklais per Atlantą“ ir belgų fotografo, tyrinėtojo, publicisto  Christian Clauwers fortografijų paroda „Kiek dar turime laiko?“. Joje  – įspūdingi, sukrečiantys gamtos vaizdai, kuriuos jis užfiksavo pabuvojęs abiejuose Žemės rutulio ašigaliuose bei keliaudamas per penkis pasaulio vandenynus.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder