Mokyklose įrengs elektroninių cigarečių detektorius

(2)

Klaipėdos miesto savivaldybė žengė žingsnį, siekdama iš uostamiesčio mokyklų išgyvendinti jaunuolių tarpe ypač išpopuliarėjusį elektroninių cigarečių vartojimą. Dešimtyje atrinktų mokyklų bus įrengti pirmieji elektroninių cigarečių detektoriai.

Pirmiausia jie bus įrengti švietimo specialistų atrinktose mokyklose, įvertinus įstaigose fiksuotus mokinių rūkymo atvejus,– 6 gimnazijose ir 4 progimnazijose. Planuojama, kad elektroninių cigarečių detektoriai mokyklose bus įdiegti nuo naujų mokslo metų pradžios.

„Paauglių narkotikų vartojimas, kuris yra glaudžiai susijęs su nusikalstamomis veikomis, kelia didelį nerimą.

Maloniai kvepiantys elektroninėms cigaretėms skirti skysčiai, kurių galima nusipirkti kone kiekviename prekybos centre ar kioske yra patrauklus jaukas mūsų vaikams, bet ypač pavojingas sveikatai ir gyvybei, jei įsigyjamas iš nelegalių prekeivių.

Policijai ir Vaikų ligoninės medikams žinomi anaiptol ne pavieniai atvejai, kai vadinamieji „veipinimai“ baigėsi itin liūdnai. Norime, kad tokių istorijų būtų kuo mažiau, juolab, kad susekti, jog rūkyta būtent elektroninė cigaretė, yra labai sunku. Ieškant prevencinių priemonių užkardyti svaiginančių medžiagų vartojimą ir jų platinimo kanalus, švietimo įstaigose miesto biudžeto lėšomis bus įrengti elektroniniai cigarečių detektoriai“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Pirmieji elektroninių cigarečių detektoriai buvo išbandyti dviejose uostamiesčio mokyklose. Švietimo įstaigų vadovai tikina, kad pilotinė prevencinė priemonė pasiteisino.

„Saugumas yra vienas iš pagrindinių privalumų, kurį gauname detektoriaus dėka. Antra, – identifikavę faktą, galime taikyti tikslines prevencines priemones“, - sako pilotine mokykla, įsirengusia elektroninių cigarečių detektorių, tapusios Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Daiva Križinauskaitė.

 Vadovės nuomone, elektroninių cigarečių detektorius yra vienas rimtesnių mokinių rūkymo problemos sprendimo būdų, kai, identifikavusi faktą, mokykla gali teikti tikslines prevencines priemones.

Detektorius, užfiksavęs dūmus ar garus, perduoda signalą į mobiliąją programėlę. Tokiu būdu mokykla nedelsiant gali patikrinti rūkymo faktą ir nustatyti asmenis.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad įrengti vieną elektroninių cigarečių detektorių kainuotų apie 400 eurų (su PVM). Skaičiuojama, kad, priklausomai nuo pastato ploto, vienoje įstaigoje minimų detektorių reikėtų nuo 16 iki 31, bendras lėšų poreikis būtų 87,4 tūkst. eurų.

Sprendimui skirti lėšų elektroninių cigarečių detektoriams mokyklose įrengti dar turės pritarti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Jei miesto politikai pritars tokiam siūlymui, atrinktos įstaigos pačios turės vykdyti viešuosius pirkimus dėl elektroninių cigarečių detektorių įrengimo.

Apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą galima anonimiškai pranešti nuo šių metų veikiančia skambučių linija +370 700 60 777 .

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder