Mugėmis ir parodomis garsėjusi „Expo vakarai“ tapo istorija

Uostamiestyje anksčiau parodas ir muges organizavusi bendrovė „Expo vakarai“ nustojo egzistuoti - ji likviduota dėl bankroto.

Klaipėdos apygardos teismas įmonę likvidavo nemokumo administratoriaus - mažosios bendrijos „Gabrielė“ - prašymu „Expo vakarai“ bankroto byloje.

„Yra pagrindas pripažinti, jog “Expo vakarai„ likvidavimo procedūros baigtos“, - gegužę konstatuota teismo sprendime, kuris jau įsiteisėjo.

Anot jo, bendrovei nustojus egzistuoti liko nepatenkinti per 36 tūkst. eurų vertės kreditorių reikalavimų, tarp kurių yra apie 14 tūkst. eurų skola „Sodrai“, beveik 12 tūkst. eurų - valstybės paramą verslui teikiančiai bendrovei „Invega“, per 8 tūkst. eurų - buvusiam vadovui, įkūrėjui bei vieninteliam akcininkui Sauliui Savickiui, mažesnės sumos - elektrą ir degalus tiekiančioms bei kitas paslaugas teikiančioms bendrovėms.

Likviduota įmonė liko negrąžinusi per 36 tūkst. eurų skolų.

Bankrotas „Expo vakarai“ iškeltas 2023-iųjų kovą bendrovės „LLVI Invest“ ir „Sodros“ prašymu. Anot pastarosios, Klaipėdos skyrius buvo sudaręs supaprastintas sąlygas sumokėti skolą, ją atidėjo, tačiau bendrovė padengė tik labai nedidelę dalį įsiskolinimų.

Expo vakarai
Redakcijos archyvo nuotr. Posėdžių ir verslo renginių organizavimo įmonė „Expo vakarai“ anksčiau Klaipėdoje organizuodavo ir kalėdines muges.

Prašymą tenkinęs teismas taip pat nurodė, kad priverstinio skolos išieškojimo priemonės nedavė rezultatų, „Expo vakarai“ veiklos nevykdė, pajamų negeneravo, todėl buvo nemoki.

Bankroto iškėlimo dieną įmonės skolos viršijo 162 tūkst., o turto vertė - 167 tūkst. eurų.

Nuo 1994 metų Klaipėdoje veikusi įmonė organizuodavo įvairias parodas ir muges, tarp jų - ir klaipėdiečiams gerai žinomą kalėdinės prekybos mugę.

Paskutinį kartą „Expo vakarai“ veiklos ataskaitą Registrų centrui teikė 2021 metais, tuomet ji gavo vos 2,6 tūkst. eurų pajamų ir patyrė per 74 tūkst. eurų nuotolį.

Nuostolingai ji dirbo ir 2018-2020 metais, jos pajamos smarkiai sumažėjo 2020-aisiais.

Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdoje viešėjęs tuometinis Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Jonas Sakalauskas teigė, kad miestui būtina atgaivinti buvusias parodų rengimo tradicijas, ir sakė, jog 2025 metais uostamiestyje galėtų vykti didelė, savaitę trunkanti tarptautinė paroda-konferencija, orientuota į Skandinavijos ir kitas kaimynines Europos valstybes.

Anot jo, tuomet svarstytos dvi prioritetinės kryptys: jūrų transportas ir logistika bei turizmas, o siekiant užpildyti parodų rengimo nišą pajūryje, būtina rasti partnerių, jėgas turėtų suvienyti ne tik verslas, bet ir Savivaldybė, ministerijos.

Manoma, kad tarptautiniams verslo renginiams būtų galima išnaudoti „Švyturio“ areną, taip pat atskiras Klaipėdos uosto erdves.

Klaipėdos meras tuomet sakė, jog veiklą nutraukus „Expo vakarams“, šioje srityje susidarė vakuumas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder