Klaipėda nuo kitų metų pradės rinkti 1 euro pagalvės mokestį

Pakoreguos Klaipėdos proveržio kryptį

Beveik dešimtmetį vystoma Klaipėdos ekonominės plėtros strategija (KEPS 2030), vadinama mėlynuoju proveržiu, bus keičiama - norima įvertinti, kaip anksčiau įvardintų tikslų siekimą paveikė ne nuo miesto priklausančios aplinkybės.

Savivaldybė šiuo metu ieško, kas galėtų strategiją atnaujinti - apie šios paslaugos pirkimą Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbta pirmadienį.

Skelbime teigiama, kad dabartiniai tikslai neatitinka šiandienos realijų dėl pasikeitusios geopolitinės situacijos, pasikeitusios valstybinės ir Europos Sąjungos strategijos bei kitų permainų.

„Atsižvelgiant į socialinius, ekonominius iššūkius, vertinant popandeminę ir geopolitinė situaciją, atnaujintus Europos Sąjungos, nacionalinius strateginio planavimo ir kitus dokumentus, būtina KEPS 2030 peržiūra ir atnaujinimas, išsigryninant pagrindines plėtros, galimo proveržio kryptis bei atnaujinant veiksmų plano priemones atspindinčias šiandienines realijas“, - skelbia Savivaldybė.

Dabartinė strategija pradėta rengti 2015-ųjų pabaigoje ir miesto tarybos patvirtinta 2018 metų pavasarį.

Remiantis tuometiniu sprendimu, mėlynuoju proveržiu vadinamos strategijos tikslai yra iki 2030-ųjų mieste sukurti 25 tūkst. naujų darbo vietų, 2 tūkst. naujų įmonių, pritraukti 1,5 mlrd. eurų naujų investicijų ir 40 tūkst. gyventojų, padvigubinti atlyginimą, smarkiai auginti eksportą, taip pat skatinti turizmą taip, kad mieste per metus būtų apgyvendinta bent 400 tūkst. turistų.

Tarp veiklos prioritetų įvardinta jūrinė, pažangios pramonės, kūrybinė ir paslaugų bei atsinaujinančių žaliavų ekonomika, į strategines kryptis įtrauktas palankių sąlygų kūrimas verslui, investuotojams ir talentams, taip pat ateities ekonomikos poreikius atitinkanti švietimo ir mokslo sistema bei patrauklus, lengvai pasiekiamas regiono centras.

Tikslams siekti numatyta apie 100 priemonių.

Atnaujinant tikslus tikimasi, kad bus įvertinti jau pasiekti rodikliai, išanalizuoti suplanuoti darbai, jų tikslingumas.

„Paslaugų teikėjas turi įvertinti KEPS2030 strateginius tikslus, priemones, priemonių įgyvendinimo veiksmų planą ir rodiklius vertinant jų atitiktį aktualiems miesto, regiono, šalies ir tarptautiniams planavimo dokumentams, geopolitinei ir popandeminei situacijai, įvertinant jau įgyvendintų strateginių priemonių situaciją, Klaipėdos ekonominės plėtros galimybes ir specifiką“, - teigiama reikalavimuose.

Kiek galėtų kainuoti strategijos atnaujinimas, kol kas neaišku, tačiau sutarties projekte nurodoma, kad šis darbas negalės būti skaidomas į dalis, jis bus įvertintas fiksuota kaina.

Kuriant dabartinę strategiją dėl bendrų tikslų Klaipėdos savivaldybė 2015-ųjų spalį sutarė su Uosto direkcija, Laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrove, Klaipėdos universitetu, Prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Klaipėdos pramonininkų asociacija.

 

Komentuoja Savivaldybės Ekonominės plėtros grupės vadovė Jūratė Sokolova:

Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos (KEPS) peržiūros būtinybė buvo vienas iš koalicijos programos susitarimų. Poreikiui peržiūrėti KEPS pritarė ir Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, patvirtinusi trimetį Strateginį veiklos planą, kuriame suplanuotas šis veiksmas ir tam numatytos lėšos. Vadovaujantis Strateginiu veiklos planu, parengta paslaugos teikėjo pirkimo dokumentacija ir pradėtos pirkimo procedūros.

Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategija ir įgyvendinimo veiksmų planas iki 2030 metų parengtas 2018 m. Tai svarbus dokumentas, gairės tolimesniam tvariam Klaipėdos miesto ekonominiam vystymui, o jame numatytos priemonės integruotos į Klaipėdos miesto trumpalaikius ir ilgalaikius planavimo dokumentus. Prieš 6 metus parengtą dokumentą būtina peržiūrėti ir atnaujinti pagal šiandienines aktualijas, socialinius, ekonominius iššūkius, vertinant popandeminę ir geopolitinę situaciją, atnaujintus Europos Sąjungos, nacionalinius strateginio planavimo ir kitus dokumentus. Tai būtina siekiant užtikrinti KEPS 2030 įgyvendinimo tvarumą bei tikslingą KEPS2030 veiksmų plano priemonių įgyvendinimą. Atnaujinant KEPS2030 siekiama išsigryninti ateities plėtros, galimo proveržio kryptis ir priemones, atspindinčias šiandienines realijas. Strategijos pagalba siekiama sukurti prielaidas kryptingai Klaipėdos ekonominei plėtrai skatinti, Klaipėdos patrauklumui didinti bei efektyviam bendradarbiavimui tarp Klaipėdos suinteresuotų šalių atstovų skatinti, kurie aktyviai dalyvaus šiame procese.

 

FOTO APRASAS STRATEGIJA. Anksčiau patvirtintus miesto tikslus prireikė keisti atsižvelgiant į nūdienos realijas.

FOTO AUTORIUS Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Dabartinė strategija pradėta rengti 2015-ųjų pabaigoje ir miesto tarybos patvirtinta 2018 metų pavasarį.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder