Pirmoji gelbėtojų grupė jau surinkta

Pirmoji gelbėtojų, dirbsiančių šį sezoną Klaipėdos paplūdimiuose, atranka jau įvyko. Patikrinus plaukimo įgūdžius iš 50 dalyvavusiųjų atrinkta 30 žmonių. Kita atranka vyks gegužės 10 d. Laukiama ir vaikinų, ir merginų.

Užsiregistravusių buvo 90 žmonių, o plaukimo įgūdžius pasitikrino balandį 50. Registracija tęsiama iki gegužės.

„Gegužės 10 d. vyks antroji atranka. Tie, kurie prastai plaukė pirmos atrankos metu, turi dvi savaites pasiruošti ir gali dalyvauti antroje. Lauksime tų, kurie negalėjo dalyvauti atrankoje balandį.

Tikimės, ateis 30-40 žmonių. Stengiamės, visur ieškome gelbėtojų, siūlome ateiti jais padirbėti. Kol kas pavyksta surinkti reikiamą gelbėtojų skaičių“, - „Vakarų ekspresui“ sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Siekiant pritraukti daugiau gelbėtojų ir sustiprinti jų komandą buvo padidintas jų atlyginimas - 1 231 euras, neatskaičius mokesčių.

Šiemet atsirado galimybė 10-12 žmonių, atvykusių iš kitų miestų dirbti gelbėtojais, apgyvendinti nemokamai bendrabutyje.

Dirbti gelbėtojais priimami žmonės nuo 18 metų. Pasak A. Siakki, daugiausia būna 18-23 metų jaunuoliai, bet pasitaiko ir vyresnių - 30-40 metų amžiaus žmonių.

„Gelbėtojui svarbiausias dalykas mokėti gerai plaukti, bet reikalingas yra ir fizinis bei psichologinis pasirengimas. Tie, kurie norėtų dirbti gelbėtojais, bet dar neužsiregistravo, tegu nebijo ateiti, mes apmokysime.

Be visų kitų dalykų, reikės išmokti teikti pirmąją pagalbą. Visi įsivaizduoja, kad paplūdimių gelbėtojai tik traukia žmones iš vandens.

Iš tikrųjų yra labai daug darbo ir ant smėlio: pasitaiko traumų, sveikatos sutrikimų, pasiklysta vaikai ir t. t. Tai, ko gelbėtojai išmoks pas mus, gyvenime jiems tikrai pravers“, - teigė A. Siakki.

Mokymai atrinktiems gelbėtojams vyks ir prieš prasidedant sezonui ir jau pradėjus dirbti.

„Klaipėdos paplūdimiai“ po truputį atnaujina gelbėtojų techniką. Šiemet jau yra nupirktas naujas keturratis ir vandens motociklas.

„Dėl sudėtingų oro sąlygų: sūraus vandens, smėlio, vėjo, lietaus technika genda, susidėvi. Ją reikia atnaujinti, kad gelbėtojai, skubantys į pagalbą, nesibaimintų, kad suges technika“, - sakė A. Siakki.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder