Prasideda finalinis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso etapas

Prasideda trečiasis jau dešimtus metus „Švyturys-Utenos alus“ rengiamo „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso etapas. Konkurse kasmet vienkartine 4000 eurų premija apdovanojamas aktyviausias ir talentingiausias jaunasis krašto atstovas.

Trečiasis etapas truks nuo spalio 3 d. iki spalio 10 d. 23.59 val.

Spalio 11 d. pasibaigus balsavimui, penki daugiausiai balsų sulaukę kandidatai bus pristatyti vertinimo komisijai.

Komisijos nariai, atsižvelgę į visuomenės palaikymą, tačiau taip pat ir į kitus kriterijus nuspręs, kuris jaunasis talentas bus apdovanotas „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“.

Išrinktas laimėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ apdovanojimų renginyje.

Siekia skatinti talentus

Jau dešimtmetį skiriamos stipendijos tikslas - skatinti aktyvius 20-35 metų amžiaus Klaipėdos miesto ir rajono narius, menininkus, mokslininkus, sportininkus ir kitus jaunus žmones, besirūpinančius Klaipėdos miesto bei viso krašto gražinimu, jūrinio gyvenimo vystymu, ir toliau prisidėti prie Klaipėdos miesto augimo bei tvirtėjimo savo darbais ir iniciatyvomis.

„Klaipėda - ne tik išskirtinis miestas savo geografine padėtimi, nes tai didmiestis arčiausiai jūros, ji išsiskiria ir laisvais bei kūrybiškais žmonėmis. Ypač jaunimu, kuris garsina Klaipėdą ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje“, - kalbėjo „Vakarų ekspreso“ vyriausiasis redaktorius ir vienas iš konkurso komisijos narių Gintaras Tomkus.

Kandidatus iki rugsėjo 24 dienos siūlyti galėjo visi norintieji.

Paaiškėjo, kad šiais metais pateikta 13 jaunųjų talentų, pretenduojančių laimėti 4000 Eur vienkartinę stipendiją, padėsiančią tęsti pradėtus darbus ir įgyvendinti naujas idėjas.

Iš 13 pretendentų atrinkti penki daugiausia visuomenės simpatijų internetiniame balsavime sulaukusių jaunuolių.

Spalio 11 dieną laimėtoją išrinks speciali „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso komisija.

„Tokių konkursų svarbai nėra suteikiama tiek reikšmės, kiek jos iš tikrųjų yra. Yra labai mažai progų, kada į jauną kūrėją yra atkreipiamas toks dėmesys. Jauni žmonės dirba ir jie nesitiki, kad jiems bus už tai atlyginta.

Žinoma, paskatinimas pinigine premija yra labai svarbu, kad jauni talentai nesustotų dirbti ir kurti, bet šiuo atveju svarbiausias ne piniginis prizas, o pats faktas, kad juos kažkas stebi, nes tai įrodo, kad jų veikla yra reikalinga“, - kalbėjo vienas iš šių metų konkurso komisijos narių, Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Juočys.

Itin skirtingi kandidatai

Penki šių metų kandidatai laimėti stipendiją yra šie:

Kornelija Kupšytė - violončelininkė, jaunosios kartos solistė, tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja. Korneliją galima išvysti aktyviai koncertuojančią tiek solo, kamerinių ansamblių ir orkestrų sudėtyse ne tik Lietuvos, bet ir užsienio didžiosiose scenose.

Evgenii Iamshchikov - Klaipėdos universiteto Transporto inžinerijos doktorantas, projektuojantis šiuolaikinius laivus, tobulinantis jų formas kompiuterinės simuliacijos metodais ir laivų modelių eksperimentiniais tyrimais hidrolatake. Klaipėdos universiteto Transporto inžinerijos doktorantas E. Iamshchikov siekia sumažinti laivybos poveikį gamtai ir uostamiesčio aplinkai.

Ksenia Frolova - Lietuvos kino režisierė. Klaipėdoje ji yra sukūrusi nepriklausomą kino studiją „Kino fabrikas“, kuriai vadovauja kartu su savo bendraminčiais. Be to, Ksenia yra fotomenininkė bei vaikų išskirtinės kino stovyklos steigėja.

Samanta Štraupaitė - Ekologinio pilietiškumo ugdymo ir klimato kaitos lauką tyrinėjanti trečio kurso doktorantė (KU), Klaipėdos miesto jaunimo reikalų tarybos pirmininkė, „Baltic Sea Region Youth Forum“ komiteto narė, „NVO Po Bangom“ savanorė, Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė (LTVK).

Edvinas Vaičiulis - šių metų Lietuvos kurčiųjų sporto atradimas, išgarsėjęs 2023 metų Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Lenkijoje, kuriame iškovojo du bronzos medalius. Pirmą kartą tarptautinėse varžybose dalyvavęs 20-metis klaipėdietis nustebino šaltais nervais, geru pasirengimu ir ištverme.

svyturio-stipendija
Kornelija Kupšytė, Ksenia Frolova, Samanta Štraupaitė, Evgenii Iamshchikov, Edvinas Vaičiulis

„Nuspręsti, kuris iš jų yra pats verčiausias stipendijos, yra labai nelengva, todėl komisijoje yra daug žmonių, visi atsineš savo idėjas ir mintis, jos bus sulygintos. Visada būna taip, jog emociškai norisi visus paskatinti ir apdovanoti. Manau, kad tie, kas pateko į finalą, jie jau turi milžinišką pasiekimą, apie juos sužinojo daugiau žmonių ir dar daugiau sužinos, jau tai yra labai svarbu“, - kalbėjo T. Juočys.

Komisijos narys pasidžiaugė, kad visi finalininkai yra labai skirtingų sričių, nes tai reiškia, jog komisija ir visuomenė gali pamatyti visą mieste veikiantį kultūrinį lauką ir jame dirbančius žmones.

„Mes, kaip komisija, turime šansą ne tik išskirtį tą vieną laimėtoją, bet ir papasakoti visiems žmonėms apie visus finalininkus, kad apie juos sužinotų kuo daugiau žmonių“, - teigė T. Juočys.

Visiems finalininkams jis linkėjo, kad šie nepamirštų, jog jų darbai - itin reikalingi.

„Man atrodo kartais, kad jauniems žmonėms kyla egzistenciniai klausimai - „kam viso to reikia“. Noriu jiems palinkėti supratimo, jog jie yra reikalingi, jų darbai yra reikalingi ir kad jokiu būdu negali būti jokio nusivylimo, tik mąstymas, kaip kurti kuo daugiau ir drąsiai eiti į priekį“, - kalbėjo pašnekovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder