Santuokų rūmų teritoriją norima išvaduoti nuo automobilių

(2)

Ieškoma, kad galėtų atnaujinti sklypą greta Klaipėdos Santuokų rūmų - norima, kad jis derėtų prie sutvarkyto pastato ir aplinkinėmis teritorijomis. Dėl to būtina patraukti dabartines automobilių stovėjimo vietas.

Konkursą dėl teritorijos rekonstrukcijos Klaipėdos savivaldybė paskelbė vasario 28-ąją, vokus su pasiūlymais planuojama atplėšti kovo viduryje.

Rekonstrukcijos projektą rengusi įmonė „Uostamiesčio projektas“ pastebi, kad dabartinis teritorijos išplanavimas dėl automobilių stovėjimo vietų Santuokų rūmus tarsi atkerta nuo aplinkinių teritorijų - M. Mažvydo alėjos ir Puodžių gatvės.

„Automobiliais pastatas apsuptas iš trijų pusių, nuo S. Šimkaus gatvės nutrauktas pagrindinį įėjimą ir alėją jungęs ryšys, sumenkinta reprezentacinės vietos šventinė paskirtis. Įšėjus iš santuokų rūmų taip pat atsiremiama į automobilių aikštelę, įrengtą nuo Puodžių gatvės“, - teigiama projekte.

Projektuotojai taip pat atkreipia dėmesį, kad prie pastato kampų esantys žalieji plotai neišnaudojami poilsiui, teritorijoje nėra nė vieno suoliuko.

Numatoma pietiniame sklypo pakraštyje esančios raudonos tvoros, kuri yra avarinės būklės, rekonstrukcija nekeičiant stilistikos, panaikinti automobilių stovėjimo vietas prieš įėjimą į pastatą, perkelti jas į teritorijos pakraščius, erdves planuojama atskirti žaliosiomis zonomis, įrengti gėlynus, suoliukus.

Įėjimus į teritoriją ketinama išskirti pergolėmis bei specialiu apšvietimu, naujų takų dangas - priderinti prie pastato raudono mūro ir pilko betono, o sklype esančias egles - apšviesti, vieną medį siūloma nukirsti.

Pagal sutarties projektą, visi darbai turėtų būti užbaigti per aštuonis mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo.
Šiuo metu ir Santuokų rūmai laukia remonto - jis bus atliekamas pagal atskirą projektą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder