Sezonas jachtklube pradėtas rekordiškai anksti

(5)

Smiltynės jachtklubas sezoną pradėjo maždaug prieš mėnesį. Pasak jo uosto projektų vadovo Pauliaus Šniaukos, tai absoliutus rekordas, kai taip anksti pradedami nuleisti į vandenį pirmieji laivai. Ir uosto paruošimo darbai prasidėjo žymiai anksčiau nei pernai. Ir jau galima sakyti, kad laisvų vietų jame nebėra, išskyrus kelias paliktas svečiams.

Jau 80 proc. jachtklubo uosto infrastruktūros paruošta laivams priimti, įskaitant ir kraną. Jachtos viena po kitos plaukia į uostą. Žinoma, orams atvėsus buriuotojų entuziazmas kiek sumažėjo.

Kito piko tikimasi gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje. Tada uostas bus visiškai užpildytas kaip ir pernai.

„Susidomėjimas kaip visada didelis, laivų, laukiančių vietos, eilė netrumpėja. Rinkoje atsiranda vis naujų laivų. Situacija labai panaši kaip ir pernai“, - sakė P. Šniauka.

Šiemet įveiklinti du anksčiau neišnaudoti plotai - pritaikyti nedideliems laiveliams priimti. Daugiau plėstis jachtklubas nebegali, visa infrastruktūra išnaudojama.

„Dabar dėmesį skiriame kokybei gerinti. Kiekvienais metais atnaujiname dalį infrastruktūros. Pernai investavome į elektros ir vandentiekio tinklus, šiemet - į sanitarinius mazgus, į dušines, turime visiškai naują infrastruktūrą, bus atnaujintos konferencijoms skirtos patalpos, registratūros patalpos, įvairūs infrastruktūros įrenginiai. Planuojame keisti dalį medžio dangų“, - teigia projektų vadovas.

Anšlago tikimasi vasarą

Šiuo metu jachtklubas gali priimti 70-80 laivų, priklausomai nuo jų dydžio. Toks yra jo maksimumas. Laivų, kurių ilgis - 6,5 m, telpa žymiai daugiau nei didesnių. Viena 15 m ilgio jachta užimtų 3-4 laivelių vietą.

P. Šniaukos teigimu, visos laivų vietos jau užimtos, t. y. pasirašyti kontraktai su laivų savininkais, bet yra palikta vietų svečiams. Tačiau laivai nestovi nuolat, jie migruoja. Būna, laivo savininkas išplaukia su jachta mėnesiui ar dviem, kuriam laikui lieka laisva vieta, tada galima priimti kitą laivą.

„Jau trečias sezonas, kai dėl nuolatinių laivų vietų būna sudaryti kontraktai. Žmonės keliauja, ne tik leidžia laiką ant vandens. Pas mus yra nemažai ir sportininkų. Vietų laivams atsiranda, bet ne visam laikotarpiui - mėnesiui, dviem, trims“, - aiškino projektų vadovas.

Kol kas Smiltynės jachtklube nėra nė vienos užsienio jachtos. Labiausiai per sezoną tikimasi sulaukti svečių iš Švedijos, taip pat iš Vokietijos, Suomijos, Lenkijos.

Regatoje „The Tall Ships Races“, kuri vyks birželio pabaigoje, dalyvausiančių laivų jachtklube nebus, nes jie yra per dideli. Tačiau tuo metu tikimasi anšlago ir čia, mat atplauks daugiau laivelių, kurių įgulos norės pamatyta regatą. P. Šniauka sako, jog pasirengta priimti svečius. Anot jo, jachtklube nuo Joninių iki Žolinės visos vietos yra užimtos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder