Tarptautinės Ukrainos mokyklos auklėtiniams – pažintis su jūrų transporto inžinerija

Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupė ir Klaipėdos universitetas (KU) Klaipėdoje veikiančios Tarptautinės Ukrainos mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviams suteikė galimybę iš arčiau pažinti jūrų transporto inžineriją.

Unikalią profesiją, kurios žmonės paprastai sutinkami tik uostamiesčiuose, o jų darbas išskirtinis ir paprastai labai vertinamas.

Beveik 40 šios mokyklos vienuoliktokų, lydimi pedagogų, lankėsi VLG įmonių grupei priklausančioje Vakarų Baltijos laivų statykloje.

Apie laivų statybos verslo Klaipėdoje ištakas, permainingą istoriją bei šiandieną įmonės muziejuje jaunuoliams pasakojo Viktoras Čepys, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos vykdantysis direktorius.

Ekskursiją statyklos teritorijoje vedė ir laivų gimimo procesą nuo projekto parengimo iki statybos ir nuleidimo į vandenį pristatė KU alumnai, sėkmingai dirbantys VLG įmonių grupės šeimoje.

Apie unikalias Lietuvoje ir tik KU vykdomas jūrų inžinerijos studijas, atveriančias jaunuoliams kelią į sėkmingą laivų projektavimo ir statybos inžinierių karjerą, po pažinties su įmone moksleiviams pasakojo KU Jūrų inžinerijos katedros docentas dr. Vasilij Djačkov.

„Matome didelę prasmę savo laiką ir dėmesį skirti Lietuvoje laikinai gyvenantiems Ukrainos jaunuoliams ir, turbūt, svarbiausias dalykas, ką jiems šiuo metu dar galime suteikti be saugių namų, tai – žinios.

Žinios ir įgytos kompetencijos jiems ateityje padės kurti savo gyvenimus bei, karui pasibaigus, atkurti sugriautą Ukrainos ūkį“, – sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

„Inžinerinio profilio specialybės visais laikais buvo reikalingos ir perspektyvios, o specialistai paklausūs ir vertinami darbo rinkoje.

Mums labai svarbu, kad jaunimas rinktųsi šį karjeros kelią, kuris yra tikrai įdomus ir unikalus. Tad nuolat skiriame didelį dėmesį savo srities – jūrinės inžinerinės pramonės – specialybių populiarinimui ir visada džiaugiamės, sulaukdami svečiuose motyvuoto jaunimo.

Pažintis su inžinerine pramone iš arčiau gali padėti apsispręsti tapti šio verslo dalimi“, – tvirtino VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

KU šiemet studijuoti priėmė 18 jaunuolių iš Ukrainos, 5 iš jų pasirinko jūrų transporto inžinerijos studijas.

Prieglobstį KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete gavo ir dalis Tarptautinės Ukrainos mokyklos klasių, mokyklai išaugus nebetilpusių nuomojame pastate Bijūnų gatvėje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder