Klaipėdos Tauralaukio mokykloje vietų beveik nebeliko: rugsėjo 1 dieną atvers duris

(8)

Daugiau nei šešerius metus laukta Tauralaukio progimnazija rugsėjo 1 dieną atvers duris 1-8 klasių vaikų šurmuliui ir klegesiui.

Naujoje ir vienoje iš moderniausių mokyklų Lietuvoje galės mokytis 644 Klaipėdos miesto vaikai. Nors mokykla buvo specialiai statyta Tauralaukyje gyvenančių šeimų vaikams, tačiau ne visiems to rajono moksleiviams mokykloje užteko vietų.

Klaipėdos miesto savivaldybei socialiniuose tinkluose džiaugiantis Tauralaukio progimnazijos statybų darbų pabaiga ir dalinantis mokyklos interjero privalumais, ne visi uostamiesčio gyventojai džiaugėsi kartu ne tik dėl beveik dvigubai išbrangusios rangos kainos, bet ir dėl nepakankamų vietų skaičiaus moksleiviams iš Tauralaukio.

Negavo vietos

Eglė Vitke Lemuro (Facebook vardas. - Autor. past.) „Facebook“ socialiniuose tinkluose po Savivaldybės žinute apie Tauralaukio progimnaziją komentavo, kad labai laukė mokyklos atidarymo, bet vietos į pirmą klasę negavo.

„Deja, gyvendami pačiame Tauralaukyje nesugebėjome gauti vietos į pirmą klasę. Kaip jums tokia sistema: mokykla vos kelios minutės už mūsų namų, o vaikas gauna mokyklą centre? Tai kam ta mokyklų registracija pagal adresą?“ - nepasitenkinimo kupinus klausimus kėlė klaipėdietė.

Papildoma 1-oji klasė

„Vakarų ekspreso“ užklausta apie Tauralaukio progimnazijoje susidariusią situaciją dėl moksleivių priėmimo, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vida Bubliauskienė sakė, jog šiuo metu yra tik po vieną laisvą vietą šeštoje ir septintoje klasėse. V. Bubliauskienė pasakojo, kiek 1-4 ir 5-8 klasių progimnazijoje buvo suformuota.

"Projektinis mokyklos pajėgumas buvo numatytas suformuojant po tris 1-8 klases, jas pagal mokinių skaičių skirstant tokiu principu: dvylika 1-4 klasių, kuriose mokysis po dvidešimt keturis mokinius ir dvylika 5-8 klasių - po trisdešimt mokinių.

Pagal pradinį sumanymą dvidešimt keturiose Tauralaukio progimnazijos klasėse iš viso turėjo mokytis 648 mokiniai.

Pagrindinio priėmimo metu, įvertinus prašymų mokytis pirmoje klasėje skaičių ir progimnazijos patalpų galimybes, nepažeidžiant higienos normų, papildomai buvo suformuota ketvirta 1-oji klasė iš dvidešimt keturių mokinių.

Dėl šios priežasties bus keičiamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2024-01-26 sprendimas N. T2-26, nustatantis miesto mokykloms klasių ir mokinių skaičių 2024-2025 m. m.", - sakė V. Bubliauskienė.

Pagrindinis priėmimas mokytis Tauralaukio progimnazijoje užbaigtas gegužės 17 d. Po šios datos per mokslo metus organizuojamas pavienis priėmimas į likusias laisvas vietas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder