Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ruošiamasi už beveik 7 mln. eurų statyti vandenilio gamybos įrenginį, šio kuro saugyklas ir užpylimo stoteles - tikimasi, kad per metus bus pagaminta apie 300 tonų šių degalų, kuriuos naudos laivai ir viešasis uostamiesčio transportas.
Bendrovė "Tyrens Lietuva" jau parengė planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą, joje teigiama, jog vandenilis galėtų būti gaminamas Nemuno gatvėje.
Svarstomos dvi vietos: pirmoji - sklype tarp Smiltynės perkėlos administracinio pastato ir krovos kompanijos "Bega" teritorijos, antroji - pietinėje uosto dalyje, tarp bendrovės "Kaminera" ir Birių krovinių terminalo, netoli Smeltalės žiočių.
Galimo tokios veiklos poveikio vertinime konstatuojama, vandenilio gamyba ar medžiagų nuotėkis žmonių sveikatai jokio pavojaus nekelia, neterš oro ir neskleis kvapų.
"Oro tarša nenumatoma, veiklos vykdymo metu į aplinkos orą skleidžiamos cheminės medžiagos - galimas vandenilio nuotėkis, deguonis ir azotas - nėra laikomos oro teršalais, tai bespalvės bekvapės dujos, todėl tarša kvapais negalima", - teigiama dokumente, kurį jau išnagrinėjo aplinkosaugininkai.
Aplinkos apsaugos agentūra „Vakarų ekspresui“ teigė, kad pateikė pastabų dėl ataskaitos tikslinimo ir sprendimo dėl planuojamos veiklos nepriėmė.
„Agentūra išnagrinėjo pateiktą ataskaitą ir dokumentų rengėjui pateikė pastabas dėl ataskaitos tikslinimo.
Patikslinta ataskaita dar nepateikta, todėl agentūra nėra priėmusi konkretaus sprendimo“, – teigiama agentūros komentare.
Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos išvados aiškina, jog vandenilis bus gaminamas elektrolizės metodu, kai specialiuose įrenginiuose su elektra vanduo bus skaidomas į vandenilį ir deguonį.
Gamybos įrengimai taip pat neturėtų kelti triukšmo, vibracijos, nejonizuojančiosios spinduliuotės.
Planuojama, kad įrengtose saugyklose bus galima laikyti iki 1,5 tonos pagaminto vandenilio.
Rašyti komentarą