Specialiųjų poreikių turinčių vaikų mokyklos „Litorina“ vadovė Renata Aglinskienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad auklėtinių skaičius per ne pilną dešimtmetį išaugo keturgubai.
„Pas mus dabar užaugo iki 166 vaikų, o neseniai buvo laikai, kai mokėsi tik 40. Toks pokytis įvyko per pastaruosius 5-8 metus, kasmet vis auga. Pavyzdžiui, anksčiau surinkdavome po vieną, o dabar - jau po dvi pirmokų klases“, - kalbėjo R. Aglinskienė.
Jos vadovaujama mokykla miesto valdžios prašo perleisti jai dalį Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro patalpų - abi įstaigos veikia tame pačiame pastate Smiltelės gatvėje, kai kurios patalpos, tokios kaip sporto ar aktų salės, naudojamos bendrai.
Centro užimama pastato dalis šiuo metu yra didesnė nei skirta „Litorinai“.
R. Aglinskienės teigimu, tikslias mokinių skaičiaus augimo priežastis įvardinti sunku, tačiau, anot jos, specialiųjų poreikių turinčių vaikų daugėja ir kitose uostamiesčio švietimo įstaigose.
„Kiek man žinoma iš bendrų susirinkimų ir pasitarimų, visame mieste yra specialiųjų ugdymo poreikių mokinių augimas, ne tik pas mus. Pas mus - tik didelių ir labai didelių poreikių turintys vaikai, o vidutinių poreikių eina į kitas, į bendrojo lavinimo mokyklas“, - sakė „Litorinos“ direktorė.
Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, tai yra vienintelis atvejis mieste, kai trūkstamų vietų prašoma iš kitos įstaigos.
Skyriaus patarėjos Simonos Šliogerienės teigimu, dėl galimybės mokytis arčiau namų šiemet daugiausiai papildomų klasių suformuota uostamiesčio centre ir šiaurinėje miesto dalyje.
„Siekiant užtikrinti mokymosi vietas mokyklose, esančiose arčiau namų, šiais metais suformuota 10 papildomų klasių: po vieną klasę dviejose progimnazijose ir vienoje pagrindinio ugdymo mokykloje, po vieną 9 klasę trijose gimnazijose, po dvi 9 klases dviejose gimnazijose. Papildomos klasės didžiąja dalimi atidarytos šiaurinės ir centrinės miesto dalies mokyklose, kur didžiausias vietų poreikis“, - teigia S. Šliogerienė.
Vis dėlto, ne visi norintieji patenka į tas mokyklas, kurias nori: „Tačiau ne visi mokiniai patenka į norimas mokyklas. Šiuo metu Klaipėdoje vietos į norimą mokyklą laukia 112 mokinių, iš jų 25 pirmokai.“
Šiuo metu Klaipėdoje vietos į norimą mokyklą laukia 112 mokinių.
Savivaldybės duomenimis, laisvų mokymosi vietų yra pietinėje miesto dalyje, iš jų 54 proc. yra lietuvių kalba, 46 proc. - rusų kalba ugdomose mokyklose.
Situacija darželiuose panaši kaip ir mokyklose - vietas galima užtikrinti visiems vaikams, tačiau ne visi patenka į norimus darželius. Miestas šiuo metu gali pasiūlyti įvairaus amžiaus vaikams laisvų vietų pietinėje miesto dalyje.
Rašyti komentarą