SUNKIAI. Iš 55 seniūnaitijų Klaipėdoje savo atstovus turi tik 19 apylinkių. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Vyksta pakartotiniai seniūnaičių rinkimai

(3)

Klaipėdoje vyksta pakartotiniai seniūnaičių rinkimai, savo kandidatą išrinkti turi net 14 seniūnaitijų. Pasak vienos seniūnaitijos kandidato, trūksta žmonių susitelkimo.

Jau ne pirmą kadenciją seniūnaičio pareigas einantis Tomas Meškinis, šiemet naujos kadencijos siekiantis Bomelio Vitės seniūnaitijoje pasakojo, kad seniūnaičio darbas - sudėtingas.

Pasak jo, tai atima daugybę laiko, mat reikia nuolat bendrauti su žmonėmis ne tik elektroninėmis priemonėmis, bet ir gyvai, pildyti dokumentus, užklausas, dažnai ir kantriai kulniuoti į Savivaldybę, susitikti su jos vadovais.

Dideli ir žmonių lūkesčiai.

„Dauguma gyventojų mano, kad pradėjom spręsti kažkokią problemą ir po savaitės viskas jau bus pasikeitę. Taip nėra. Ypač, jei tai susiję su infrastruktūros, teritorijos gerinimo darbais, tokių problemų sprendimas užtrunka iki dvejų, trejų, kartais net daugiau metų“, - su „Vakarų ekspresu“ patirtimi dalijosi T. Meškinis.

Visgi kandidatas į Bomelio Vitės apylinkės seniūno postą teigė, jog pačiam malonu matyti, kaip viskas keičiasi.

„Pats gyveni toje vietoje, tvarkai aplinką, tai pačiam malonu tai pamatyti, visiems malonu tai turėti“, - kalbėjo T. Meškinis.

Pasiteiravus, kodėl, jo manymu, prireikė pakartotinių rinkimų, kandidatas į seniūnaičius teigė, jog žmonėms trūksta susitelkimo.

„Per daug metų pastebėjau, kad žmonėms trūksta bendruomeniškumo. Jeigu žmonės, gyvenantys viename kieme, susiduria su kažkokia problema, tada jie tampa aktyvūs, susitelkia, dirba išvien. Tačiau, jei problema yra kažkur dviem kiemais toliau, tai jau nebe jų bėda, tada jau turi burtis to kito kiemo žmonės. Per praėjusius rinkimus surinkau gerokai daugiau balsų, nei reikėjo, žmonės balsavo, nes reikėjo tvarkyti krūvą dalykų. Dabar, kai didžiąją dalį bėdų sutvarkėme, žmonės atsipalaiduoja, galvoja, kad viskas“, - svarstė T. Meškinis.

Jis pridūrė, jog didesnis žmonių susitelkimas galėtų padėti greičiau spręsti problemas, mat valdžios institucijos labiau dėmesį sutelkia į minias, ne į pavienius asmenis.

Tiesa, valdžios atstovų dėmesio seniūnaičiams taip pat trūksta.

"Kartais būna, kad surenki tūkstančius parašų dėl tam tikros problemos sprendimo, nueini į Savivaldybę ir tau vis tiek aiškina, kad mes esame specialistai, mes žinome geriau.

Žmonės, kurie gyvena vietoje, jie geriau žino, kas jiems būtų patogiau.

Juk ne visi valdininkai gyvena pačioje Klaipėdoje. Taip pat projektuotojai, juk įvairius objektus mieste projektuoja kitų miestų įmonės, kai kurie darbuotojai čia net buvę nėra", - pasakojo T. Meškinis.

Paskutinė galimybė

Iš viso Klaipėdoje yra 55 seniūnaitijos, savo atstovus turi tik 19 apylinkių.

Pakartotiniai seniūnaičių rinkimai vyksta 14-oje Klaipėdos miesto seniūnaitijų: Baltikalnio g., Bomelio Vitės, Brigantinos, Brožynų g., Gimnazijos, Laukininkų g., Pingvinuko, Saulutės, Šilojų g., Tauralaukio, Universiteto, Vakarų, Volungėlės.

Šiose seniūnaitijose gyventojai balsuoti už kandidatus į seniūnaičius galėjo elektroninių ryšių priemonėmis Savivaldybės interneto svetainėje nuo lapkričio 30 iki gruodžio 6 d.

Nespėjusieji arba negalėjusieji to padaryti balsuoti vis dar gali atvykus gyvai į Savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyrius Liepų g. 11 ir Taikos pr. 52C, Klaipėdoje, nuo gruodžio 7 d. iki gruodžio 13 d. darbo laiku.

Pasibaigus pakartotiniams rinkimams, bus skelbiami nauji rinkimai visose seniūnaitijose, likusiose be seniūnaičių.

Norint laimėti seniūnaičių rinkimus reikia surinkti 5 proc. seniūnaitijos gyventojų parašų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder