Žinomo pilvo chirurgo veikloje – naujas etapas

(2)

„Noriu būti arčiau pacientų“, - taip sprendimą dirbti Klaipėdos miesto poliklinikoje paaiškino žinomas pilvo chirurgas Martynas Sokolovas. Jam atrodo patraukli galimybė kartu su pacientu planuoti visą gydymo eigą.

Vertina ryšį su pacientais

Prieš gerą mėnesį Klaipėdos miesto poliklinikoje pradėjęs dirbti pilvo chirurgas M. Sokolovas pastebi, kad kas savaitę vis daugėja naujų pacientų. Kai kurie kreipiasi tiesiog į šios srities specialistą, kiti – jau žinodami, kad konsultuos būtent Martynas Sokolovas. Gudresni pacientai pastebi, kad poliklinikoje patekti pas žinomą pilvo chirurgą įmanoma greičiau ir patogiau.

Žinia apie poliklinikoje pradėjusį dirbti chirurgą ne vieną nustebino. Gydytojas nuramina: chirurgijos atsisakyti neketina ir planuoja toliau operuoti, tačiau žada skirti daugiau laiko ir pacientų konsultavimui ne ligoninėje. Per 30 darbo metų žinių ir patirties M. Sokolovas yra sukaupęs tikrai daug – stažavosi, tobulino chirurgijos įgūdžius ir sėmėsi patirties iš geriausių specialistų ne vienoje Europos šalyje.

Paklaustas, kodėl darbą ligoninėje nusprendė derinti su konsultacijomis poliklinikoje, M. Sokolovas paaiškina: „Į ligoninę pacientai ateina tikslingai, dažniausiai jau žinodami diagnozę, tad lieka tik suplanuoti operaciją. Poliklinika – pirminė grandis, kai pacientai kreipiasi į gydytoją dėl tam tikrų sveikatos nusiskundimų, sutrikimų.“

„Norisi, kad pacientas turėtų savo gydytoją, o gydytojas – pacientą, kad kartu būtų galima planuoti visą gydymo eigą, operaciją, jeigu tokios prireikia, pooperacinį laikotarpį ir tolesnį sekimą. Mano požiūriu, didžiulė vertybė – ryšys tarp gydytojo ir paciento“, - vertybines nuostatas atskleidžia pilvo chirurgas.

Nerimą kelia išvaržos

Kaip pastebi gydytojas, per pirmąjį darbo mėnesį poliklinikoje pacientai kreipėsi dėl pačių įvairiausių sveikatos bėdų. Pasak M. Sokolovo, daug pacientų delsia kreiptis dėl išvaržų, kurios aptinkamos pilvo sienos, kirkšnies, bambos, diafragmos srityse.

„Atrodo, paprasta ir žinoma liga, tačiau operuojant tenka susidurti su tokiais užleistais atvejais, kad kyla nuostaba, kodėl žmogus taip ilgai delsė: išvarža didžiulė, garbingas amžius, daug gretutinių ligų. Tokiais atvejai tenka gerokai pasukti galvą, kaip padėti žmogui. Didesnė ir komplikacijų tikimybė“, - įspėja chirurgas.

Įtarus turint pilvo išvaržą ar apčiuopus neaiškų gumbą, varginant tam tikriems skausmams, rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju dėl siuntimo pas pilvo chirurgą. Pacientas gal sugaiš kelias valandas, bet, gavęs išsamią informaciją, žinos, kaip elgtis toliau. Daugeliu atvejų operaciją galima planuoti iš anksto.

Chirurgas taip pat pastebi, kad daugėja skydliaukės ligomis sergančių pacientų, dažnu atveju tokiems pacientams prireikia operacijos. „Endokrininių liaukų chirurgija – įdomi ir subtili sritis, reikalaujanti bendradarbiavimo ir su kitų specialybių gydytojais“, - pažymi chirurgas, kalbėdamas apie dar vieną savo domėjimosi ir žinių gilinimo sritį.

Ar nutukimu sergantys pacientai, kurių taip pat daugėja, gali kreiptis į chirurgą poliklinikoje? „Taip, pacientai gali kreiptis šiuo klausimu, tik atkreipiu dėmesį, kad su nutukimu dirba ne visi chirurgai, tik vadinamieji bariatriniai, kurie domisi nutukimo problema.

Pilvo chirurgas gali sudaryti pirminį veiksmų planą ir nukreipti reikiama linkme, tačiau ne visiems pacientams, susiduriantiems su nutukimu, reikia pradėti nuo chirurgo konsultacijos.

Pirmiausia turi būti gyvenimo būdo korekcija, dietos, skiriami tam tikri medikamentai ar kitos mažiau invazinės priemonės. Chirurginės operacijos nutukimui gydyti taip pat būna skirtingos, atsižvelgiant į individualią paciento situaciją“, - paaiškino gydytojas.

Turi dvi licencijas

Poliklinikoje gauti pilvo chirurgo konsultacijas gali ir kitų gydymo įstaigų pacientai, turintys šeimos gydytojo siuntimą. „Pacientas turi teisę rinktis gydytoją ar gydymo įstaigą pagal galimybes: jeigu toje gydymo įstaigoje dirba tokios kvalifikacijos specialistas. Vienintelis dalykas – negaliu konsultuoti vaikų iki 18 metų, nes vaikų chirurgija yra visiškai atskira chirurgijos subspecialybė, kur reikalinga atitinkama licencija“, - priminė M. Sokolovas, turintis dvi licencijas: pilvo chirurgijos ir bendrosios chirurgijos.

Paklaustas, kodėl rinkosi pilvo chirurgiją, gydytojas paaiškino: „Gal kitiems kolegoms nepatiks, bet manau, kad pilvo chirurgija yra chirurgijos karalienė. Tai aukščiausia chirurgijos pakopa ir įdomi sritis, kur jungiasi tradicinė chirurgija su minimaliai invazine, turinčia sąsajų su gastroenterologija, endoskopija.“

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder