Konservatoriai kreipėsi į Seimo etikos sargus: ragina įvertinti Dainiaus Kepenio pareiškimus apie Agnę Bilotaitę

(10)

Konservatoriai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl „valstiečių“ atstovo Dainiaus Kepenio plenarinio posėdžio metu nuskambėjusių pareiškimų vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atžvilgiu.

D. Kepenis įžeidžiančius pareiškimus ministrės atžvilgiu pasakė Seimo posėdžio metu, kai naudojosi savo proga užduoti klausimą A. Bilotaitei dėl neteisėtų migrantų krizės metu priimtų sprendimų. Politikas tikino įgarsinantis laišką, kurį gavo „iš profesoriaus Merkio“.

,,Žiūrėkite, gavau laišką profesoriaus Merkio, kuris sociologas, profesorius <...> žėkit ką jisai rašo toliau. Nėra simpatijų Bilotaitei, labai silpna politikė, niekinė, tačiau būtent migrantų hibridinio karo istorijoje Bilotaitė parodė rinkinį tinkamų savybių, derinant lietuvišką bobišką užsispyrimą ir taip pat mažos valstybės tikrų interesų nuojautą, patriotizmą. Darė klaidas, bijojo“, – kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją cituojamas konservatorius papiktinęs D. Kepenio pareiškimas.

Kreipimesi akcentuojama, kad D. Kepenis Seimo posėdžio metu cituodamas tekstą, kurio turinį sudaro seksistinio ir įžeidaus pobūdžio išsireiškimai, nesilaikė Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintų pagarbos žmogui, padorumo ir pavyzdingumo principų.

Taip pat kreipimesi atkreipiamas dėmesys, jog Seimo etikos ir procedūrų komisija savo atliktų tyrimų praktikoje jau yra pripažinusi ir konstatavusi, kad politiko naudojamas epitetas ,,boba“, siekiant apibūdinti kitą valstybės politiką, nėra etiškas ir yra nesuderinamas su valstybės politikų elgesio principais.

D. Kepenio pareiškimai A. Bilotaitės atžvilgiu papiktino ir konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį. Politikas teigė, kad tokiems pareiškimams Seimo posėdžių salėje ne vieta. Todėl konservatorius posėdžio metu tikino, kad kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder