Baigiasi priėmimas į aukštąsias mokyklas, gauta beveik 25 tūkst. prašymų

KT skelbs, ar darbas privačiame universitete turėjo skaičiuotis į mokslinį stažą

Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs nutarimą byloje, ar darbas privačiame universitete turėjo skaičiuotis į mokslinį stažą.

KT nagrinėjo bylą dėl Mokslininkų valstybinių pensijų laikinojo įstatymo nuostatos, pagal kurią mokslinio darbo stažą šiai pensijai gauti sudarė tik mokslinio darbo laikas valstybinėse mokslo ir studijų institucijose.

Kaip pranešė KT, dėl tokios anksčiau galiojusios nuostatos kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), nagrinėjantis ISM vadybos ir ekonomikos universitete dirbusio dėstytojo skundą.

LVAT sustabdė administracinę bylą dėl mokslinio darbo stažo mokslininkų valstybinei pensijai gauti, kurioje apskųstas „Sodros“ sprendimas, nes į stažą nebuvo įtrauktas darbo nevalstybiniame universitete laikotarpis.

Kaip nurodoma bylos medžiagoje, „Sodros“ Vilniaus skyrius į mokslinio darbo stažą neįskaitė laikotarpio nuo 2000 metų rugsėjo 1 dienos iki 2018 metų lapkričio 13 dienos, kai dėstytojas dirbo ISM Vadybos ir ekonomikos nevalstybiniame universitete. 

Pareiškėjo teigimu, pagal buvusį reguliavimą susiklostė tokia situacija, kad panašus ar analogiškas mokslininko darbas traktuojamas skirtingai vien dėl to, kad jis atliekamas nevalstybinėje mokslo ir studijų institucijoje, t. y. priklauso nuo mokslininko socialinės padėties, nuo to, kokiame ūkio sektoriuje, viešajame ar privačiame, jis dirbo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder