Maisto produktai

„Lidl“ produkcija sukėlė pyktį: žaidžia patriotiškumo korta ar tiesiog „durnina“ pirkėją, brukdamas lenkišką „kokybę“?

Naują reklamos kampaniją „Pagaminta Lietuvoje!“ pradėjęs prekybos tinklas „Lidl“ teigia, kad prekiauja pieno produktais, pagamintais lietuvių, tačiau akylesni pastebi, jog vietoje lietuviškų produktų tenka įsigyti lenkiškus.

Alfa.lt pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame emocingai skundžiamasi naująja „Lidl“ reklama ir keliamas klausimas, ar prekybos tinklas žaidžia patriotiškumo korta, ar tiesiog „durnina“ pirkėją, brukdamas lenkišką „kokybę“?

„Lidl“ per televizija rėkia „Parašyta „Pilos“, bet pagaminta Lietuvoje“.

Rimtai??

Ar jau taip sunku iškišti lenkiškos kokybės produkciją, kad imamasi totalaus pirkėjų mulkinimo?!

Kaip manote, ar normalu, kai Vakarų verslai, kuriems, akivaizdu, visiškai nesvarbus Lietuvos pirkėjas, prisidengę patriotiškumo vėliava apgaudinėja vartotoją?

Esu dviejų vaikų mama, visą savo gyvenimą gyvenu Lietuvoje ir myliu savo kraštą. Savo šeimai ant stalo dedu lietuvišką pomidorą, agurką, duoną, mėsą, pieną ar varškę.

Mane siutina, kai prekybos tinklas, laikydamas mane durnele, bando įbrukti abejotinos kokybės lenkišką produkciją, kurios sveiku protu niekada nesirinkčiau.

Organizatorių nuotr.

Visą savaitę „Lidl“ melagingai puikuojasi televizijoje, kokią puikia lietuvišką produkciją parduoda.

Bet savaitgalį, kai paprašiau vyro, kad iš Šeškinės „Lidl“ nupirktų būtent “Pilos“ varškės ir pieno, gavau ne ką kitą, kaip lenkišką produktą.

Taip, parašyta “Pilos“, bet ne, nėra pagaminta Lietuvoje!!

Abiejų produktų nurodyta kilmės šalis – Lenkija (pridedu foto). Paguglinus matau, kad „Lidl“ šią reklamą vadina klaidele, labai patogu, ar ne?

Iškiši belekokią produkciją pirkėjui, įjungęs durnių jį atvirai apgauni ir tada sakai ups, klaidelė. Labai tikiuosi, kad vartotojų teisės ne veltui tokiomis vadinasi ir mūsų balsas bus išgirstas“, – rašė Marija prisistačiusi skaitytoja.

Organizatorių nuotr.

„Nelegalaus priestoties turgelio poskonis“

Naujoji „Lidl“ reklama jau anksčiau buvo sulaukusi nemažos kritikos.

Kainų specialistas, kainų palyginimo platformos pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas prieš kelias dienas feisbuke skelbė, jog atlikus tyrimą ir palyginus produktus paaiškėjo, kad maždaug pusė produktų, kurie reklamoje priskiriami pagamintiems Lietuvoje, išties yra lenkiškos kilmės.

„Reikia parašyti kažkokį apibendrinimą apie #lidllietuva „Parašyta „Pilos“, o pagaminta Lietuvoje“ reklaminę, o tiksliau propagandinę kampaniją, ne vien tik stendą aptarinėti.

Juolab stendas jau buvo pakeistas (kaip netikėta!) socialine tarmių įvairovės reklama su simbolišku situacijai užrašu apie špygos rodymą, aišku jį geriau būtų pakoreguoti „Kišenie pininga daug ėr lietoviou gali špiga ruoditė“.

Padarėm „Lidl“ parduotuvės tradicinio pieno skyriaus (be jogurtų, sūriukų, desertukų) įvertinimą, kaip dažnai ten sutiksi lietuvišką „Pilos“ produkciją.

Tradicinių pieno produktų lentynoje yra apie 51 prekę – ne visai pieno produktai – tai 3 margarinai, taukai, mielės. Ne „Pilos“ ženklo produktai – „Milbona“ maskarpone ir rikota, bei „Lovillo“ maskarpone, „Kolo“ sviestas. Iš viso pastebėtos 9 prekės.

Taigi apie likusias 42 prekes Pilos tradicinių pieno produktų.

Nelietuviškų „Pilos“ prekių surinkome visą vežimėlį – suskaičiavom 22 prekes. Lietuviškų „Pilos“ – 20 prekių. Situacija gali būti ir kitokia, nes dalies produktų kilmė karts nuo karto keičiasi, bet gaunam kažkur 50/50 – pusė tradicinių pieno produktų iš Lietuvos, kita pusė iš Lenkijos.

Na dar buvo aromatizuotas sviestas iš Vokietijos. Tai, mūsų nuomone, reklama – ir lauko, ir video, kuri dabar sukasi televizijoje yra klaidinanti, kai bandoma priskirti lietuviškumo požymį visiems „Pilos“ prekių ženklams.

Nors video reklamoje visos prekės yra lietuviškos kilmės ir tinklas toliau ją suks, bet tikimybė, kad pirkdamas „Pilos“ produktą parduotuvėje nusipirksi lietuvišką prekę yra tokia pati, kaip tos anekdotinės blondinės tikimybė sutikti dinozaurą – 50 ant 50 – arba sutiksi, arba ne.

Nors prieš lenkiškus produktus tikrai nesame nusistatę, bet tinklo elgesys yra suktos turgaus prekiautojos lygmens, kur prekių kilmė ir pavadinimas keičiamas pagal pirkėjo pageidavimus – ir lenkiški obuoliukai lietuviški, ir graikiškos braškės lietuviškos, ir baltarusiški grybai iš Dzūkijos, ir rūgštynių lapai nuo pakelės iš Panemunės pievų, ir triušiukas šviežias – vakar dar miauksėjo.

Va toks pas mus vakarietiškas, vokiškas prekybos tinklas su nelegalaus priestoties turgelio poskoniu“, – rašė P. Čepkauskas.

Stendus teko pakeisti

Paprašius „Lidl“ atstovų pakomentuoti gautą skaitytojos laišką, Alfa.lt gavo atsakymą, jog prekybos tinkle šiuo metu yra apie 700 lietuviškos kilmės produktų, tačiau pradėtoje reklaminėje kampanijoje per klaidą buvo panaudotas Lenkijoje gamintos pieno pakuotės atvaizdas.

„Lidl“ prekybos tinklas Lietuvoje veikia jau daugiau nei septynerius metus ir nuo pat pirmųjų dienų aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos gamintojais.

Per šį laiką reikšmingai išsiplėtė ir lietuviškas prekes į parduotuves tiekiančių tiekėjų ratas – šiuo metu tokių yra daugiau nei 200.

Šiandien „Lidl“ lentynose jau galima surasti 700 lietuviškų produktų, tarp kurių daugelis kasdienių prekių: pienas, duona, įvairios dešros, sūriai, salotos, daržovės ar ledai.

Pavyzdžiui, „Lidl“ lentynose net 90 proc. supakuotos duonos, 65 proc. bazinių pieno produktų ir 45 proc. šviežios mėsos asortimento sudaro Lietuvoje pagaminti produktai.

Naujojoje „Lidl Lietuva“ reklaminėje kampanijoje kalbama apie tai, kad didžioji dalis prekybos tinklo privačių prekės ženklų produktų yra gaminami Lietuvoje.

Tiesa, vienoje iš reklaminių priemonių – lauko reklamos stenduose – dėl žmogiškos klaidos buvo pavaizduota 1 litro dydžio pieno pakuotė, kurio gamintojas yra ne Lietuvoje.

Ši klaida jau yra ištaisyta ir maketai jau yra pašalinti. Kitose reklamos priemonėse, pavyzdžiui, vaizdo klipuose, rodomos 2 litrų pieno pakuotės.

Tiek šis produktas, tiek ir visi kiti, reklamoje esantys produktai, yra pagaminti Lietuvoje.

Lietuvoje pagaminti produktai žymimi ryškiais žaliais specialiai tam skirtais ženklais „Lietuvos gamintojas“, jie taip pat yra svarbi šios reklaminės kampanijos dalis“, – teigia „Lidl Lietuva“ rinkodaros departamento vadovė Kristina Mažeikytė portalui perduotame komentare.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder