Agentūra „Factum“: Nacionalinės grilio dienos šventėje registruotas išskirtinis pasiekimas Lietuvoje

Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos išskirtinių pasiekimų knygą įrašė pagerintą išskirtinį pasiekimą. Nacionalinės grilio dienos ir parduotuvių tinklo „Lidl“ 6-ųjų veiklos metinių proga į Vilniaus Vingio parką susirinko daugiausia grilio kepėjų vienoje vietoje. Dalyvius vienkartiniais keptuvais ir dešrelėmis aprūpino „Lidl“.

Archyvų nuotr.

Nors ne visiems užsiregistravusiems kepėjams pavyko išsikepti dešreles, bet kadangi renginyje patiekalus iškepė 101 kepėjas, tai toks kepėjų susibūrimas buvo pripažintas masiškiausiu grilio kepėjų susibūrimu.

Dar keli panašūs registruoti patiekalų kepimo išskirtiniai pasiekimai paminėtini šie. Ilgiausias šašlykas – 100 m ilgio suvertas ir iškeptas iš daugiau nei 2 tūkst. vištienos šlaunelių gabalėlių. Jį vėrė ir kepė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos 20 kepėjų ir AB Vilniaus paukštynas atstovai Tautų mugėje Lukiškių aikštėje Vilniuje 2015 m. rugsėjo 19 d.

Daugiausia vištienos kepinių – apie 7 tūkst. arba 400 kg vištienos gabalų – iškepta ant grilio 20 kepėjų per 5 val. Paukščių festivalyje Kaišiadoryse 2016 m. birželio 4 d.

Daugiausia buritų – 2000 vnt. iškepta Lietuvos Barbekiu kepėjų asociacijos 18 kepėjų kartu su AB „Vilniaus paukštynas“ ir „Santa Maria“ atstovybe, renginyje „Tautų mugė“, surengtame Gedimino prospekte Vilniuje 2013 m. rugsėjo 14 d. Jos patiektos ant sombrerą imituojančio 4 m skersmens, 2 m aukščio padėklo ir išdalintos mugės svečiams.

Archyvų nuotr.

 

2022 m. birželio 3 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder