Agnė Bilotaitė

Agnė Bilotaitė: iš viso į Lietuvą jau neįleista 700 migrantų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad į Lietuvą iš viso neįleista jau 700 iš Baltarusijos bandžiusių patekti neteisėtų migrantų.

„Operacijų vadovo sprendimas jau davė rezultatą – 700 žmonių jau yra per visą tą laiką neįleisti į Lietuvą. Aš manau, kad tai neblogas rezultatas“, – žurnalistams Seime penktadienį teigė A. Bilotaitė.

Ministrė dėkoja pareigūnams, šiuo metu esantiems priešakinėse linijose ir ginantiems Lietuvos sieną.

„Noriu pasakyti, kad tiems žmonėms už tą papildomą darbą bus atlyginta, nes tie žmonės tikrai daro labai svarbų darbą ir tas darbas yra rizikingas. Mes tai suprantame ir vertiname“, – patikino ministrė.

ELTA primena, kad iš viso šiemet sulaikyta 4112 į Lietuvą bandžiusių patekti neteisėtų migrantų.

Šis skaičius yra dešimtimis kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Šiemet liepą sulaikyti 2882, birželį – 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8 neteisėti migrantai.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2797. Taip pat sulaikyti 200 Kongo, 131 Kamerūno, 130 Sirijos, po 91 Rusijos ir Irano, 83 Afganistano ir 79 Gvinėjos bei kitų šalių piliečiai.

Saugant valstybės sieną ir siekiant neįsileisti į Lietuvos teritoriją asmenų, ketinančių sieną kirsti neteisėtose vietose, sprendimu pavesta įpareigoti juos naudotis teisėtais sienos kirtimo ar prieglobsčio prašymo būdais – asmenis nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder