Ambasadorių klausimas vėl grįžta į Seimo komitetą: tikisi sutarti dėl atstovybės, sukėlusios daugiausiai ginčų
„Rytoj tęsime paskutinių aukščiausių paskyrimų svarstymą. Liko tik kelios sostinės ir tikiuosi, kad bent dėl vienos mes sutarsime“, – posėdžio išvakarėse Eltai sakė URK pirmininkas Ž. Pavilionis.
„Viena iš likusių, dėl kurių kilo labai daug ginčų“, – atsakė jis, teiraujantis, ar bus svarstomas Lenkijos ambasados klausimas.
Paskutinį kartą URK svarstė ambasadorių kandidatūras kovo pabaigoje. Visgi, kelis mėnesius diskusijas viešojoje erdvėje kėlęs ambasadoriaus Lenkijoje klausimas – vis dar neišspręstas. Nors užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis skelbė su prezidentu Gitanu Nausėda radęs sutarimo ir dėl ambasados Varšuvoje, klausimui pasiekus URK paaiškėjo, jog kandidatas atsisakė būti teikiamas svarstymui.
„Kandidatūra, kuri jau buvo suderinta, deja susidūrė su labai rimtomis sveikatos problemomis. Todėl paskutinę minutę teko žmogui permąstyti ir nuspręsti, kad negali šiuo metu išvykti iš Lietuvos“, – tuomet žurnalistams sakė prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.
Šią savaitę „Žinių radijui“ ji patikino, kad naujas kandidatas į atstovybės Lenkijoje vadovus jau yra suderintas.
ELTA primena, kad kilus Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) ginčams dėl ambasadoriaus Lenkijoje, institucijos keletą mėnesių nesutarė dėl visų 2024 m. planuojamų ambasadorių paskyrimų.
Lietuva ambasadoriaus Lenkijoje neturi nuo praėjusių metu rugsėjo 7 d., kai pasibaigus kadencijai buvo atšauktas tuometis atstovybės vadovas Eduardas Borisovas.
Lietuvos Respublikos diplomatinį atstovą užsienio valstybėje, gavus tos šalies sutikimą priimti (agremaną) ir iš anksto apsvarsčius kandidatūrą Seimo Užsienio reikalų komitete, Vyriausybės teikimu skiria prezidentas.
Rašyti komentarą