Arvydas Anušauskas

Antikorupcijos komisija aiškinsis Arvydo Anušauko teiginius dėl įtakos viešiesiems pirkimams

Seimo Antikorupcijos komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys buvusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko paviešintą informaciją apie galimus bandymus daryti įtaką ministerijos vykdomiems viešiesiems pirkimams.

Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas Algirdas Stončaitis BNS teigė, kad su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Generalinės prokuratūros, prezidento atstovais ir pačiu A. Anušausku bus aptarta jo paviešinta informacija dėl galimo poveikio. 

Komisija taip pat aiškinsis, ar yra žinoma atvejų dėl galimo lobizmo Seimo nariams ar jie darė kokią įtaką dėl viešųjų pirkimų. 

„Norime, kad žinybos pateiktų pirminius vertinimus dėl situacijos, nes jau turėjo ir apklausų“, – posėdžio išvakarėse BNS teigė A. Stončaitis.

Pasak jo, kai bus išklausyta informacija, taps aišku, ar užteks vieno posėdžio ar reikės dar šaukti kitą.  

„Pažiūrėsime, kokią informaciją gausime, kokius vertinimus turėsime“, – teigė A. Stončaitis.    

Atsistatydinimo pareiškimą daugiau nei prieš savaitę įteikęs A. Anušauskas po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sakė, kad susitikime su šalies vadovu A. Anušauskas įvardijo korupcines rizikas galbūt keliančių asmenų „tam tikrus vardus ir pavardes“. 

Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje, STT kaip liudytojus apklausė parlamentarus Raimundą Lopatą, Lauryną Kasčiūną, Vilių Semešką (buvo krašto apsaugos viceministras), ekonomikos bei inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder